TALIANI DOSTANÚ OD ŠTÁTU 500 EUR NA BICYKLE

Krajina verí, že ak vyženú ľudí na bicykle, zabránia šíreniu koronavírusu, resp. sa im podarí zmierniť avizovanú druhú vlnu. 

Foto Archív
Dátum 19.05.2020

Krajina chce promovať ekologickejší spôsob života a tak sa rozhodla motivovať svojich obyvateľov. Tým, ktorí žijú v mestách, prispeje na nový bicykel sumou 500 eur,  píše portál The Local.  Cieľom je prinavrátiť do mesta alternatívu áut aj verejnej dopravy.

Tento nápad si budú môcť uplatniť len mestá, ktoré majú 50-tisíc a viac obyvateľov. Znamená to, že v rámci oživovania krajinnej ekonomiky si pri kúpe nového bicykla, obyvateľ konkrétneho mesta bude môcť uplatniť vratku vo výške 60 % pôvodnej ceny.

Tak môže veľmi jednoduchým spôsobom vzrásť záujem o pomoc firmám a výrobcom nielen bicyklov, ale aj skútrov, kolobežiek, elektrokolobežiek či hoverboardov. V ponuke sú teda všetky alternatívne dopravné prostriedky, ktoré uľahčia ľuďom prepravu, poskytnú možnosť tráviť viac času na čerstvom vzduchu a zároveň majú minimálny negatívny dopad na životné prostredie.

Taliani nie sú mestskými cyklistami a to sa vláda a mestské zastupiteľstvá rozhodli zmeniť. Súčasne veria, že ak vyženú ľudí na bicykle, zabránia šíreniu nového koronavírusu, resp. sa im podarí zmierniť avizovanú druhú vlnu. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.