REGIÓNY

KALIŇÁK KONČÍ V ZMOS

Dátum 15.03.2023

Ústredný riaditeľ kancelárie a hovorca združenia na otázku, či rokuje s niektorou stranou o svojom vstupe do politiky, odpovedal, že aktuálne sa rozhoduje o svojich ďalších krokoch.

RYBNÍČEK ZARÁBA TAKMER 7 500 EUR MESAČNE

Dátum 08.03.2023

Platovo si polepšia aj ostatní primátori v Trenčianskom kraji, najvýraznejšie Peter Wolf v Dubnici nad Váhom, ktorému mestské zastupiteľstvo navýšilo základný plat o 55 percent. Kým doteraz zarábal 6 026 eur, spätne od 1. januára 2023 je jeho plat 6 488 eur. Cez šesťtisícovú hranicu sa prehupol aj plat primátora Považskej Bystrice Karola Janasa, ktorý bude namiesto doterajších 5 832 eur poberať mesačne plat 6 279 eur.

ÚNIA MIEST SLOVENSKA: ŠIPOŠOVE ARGUMENTY SÚ POMÝLENÉ

Dátum 06.02.2023

Poslanec v nedeľu 5. februára vo vysielaní verejnoprávnej televízie RTVS uviedol, že ak samosprávy musia zavádzať vyššie poplatky, nie je to v dôsledku prorodinného balíčka.

MIKULEC: KOŠICKÝ PRIMÁTOR ŠÍRI PANIKU O PROBLÉMOCH S UTEČENCAMI

Dátum 09.03.2022

Minister vnútra Roman Mikulec: Najabsurdnejšie na celom tomto teátre však je, že ZMOS (Združenie miest a obcí Slovenska) a dokonca aj ten 'zlý štát, ktorý sa o nikoho nestará,' sa prvýkrát dozvedajú o akýchkoľvek problémoch mesta až z médií, nehovoriac o panike, ktorú už medzi obyvateľmi rozosial.

ZMOS: NEMÔŽEME SI DOVOLIŤ VYPLÁCAŤ PRÍSPEVKY ZA UBYTOVANIE UTEČENCOV Z UKRAJINY

Dátum 02.03.2022

ZMOS tvrdí, že po zverejnení informácie o preplácaní príspevku cez obce sa ľudia obracajú na samosprávy, aby im vyplatili to, čo Matovič prezentoval v médiách.

STAROSTOVIA SA BÚRIA: NEZMYSELNÉ NARIADENIA VLÁDY MUSÍME ĽUĎOM VYSVETĽOVAŤ MY!

Dátum 15.10.2021

Starostovia obcí a miest za mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie vyzývajú vládu SR, aby s nimi komunikovala a neobchádzala ich. 

ČAPUTOVEJ ROZHODNUTIE VYVOLALO ĎALŠIE PROTESTY

Dátum 29.07.2021

Dôvodom protestov pred Prezidentským palácom v Bratislave má byť novela zákona zvýhodňujúca očkovaných, ktorú prezidentka Zuzana Čaputová podpísala v pondelok 26. júla. Polícia situáciu monitoruje.

REMIŠOVÁ ODKLEPLA NÁKUP KOŠICKÝCH ELEKTRIČIEK ZA VIAC AKO 25 MILIÓNOV EUR

Dátum 05.05.2021

Veronika Remišová: Ak chceme dosiahnuť, aby čoraz viac ľudí miesto áut využívalo verejnú dopravu, musíme im ponúknuť kvalitnú a spoľahlivú alternatívu. K zlepšeniu života v Košiciach teraz prispeje desať nových električiek, ktorých nákup bude financovaný z eurofondov.

BRATISLAVA RUŠÍ VÍKENDOVÉ PLOŠNÉ TESTOVANIA

Dátum 14.02.2021

Bratislava po otvorení ďalších nových trvalých mobilných odberových miest (MOM) upustí od zabezpečovania nárazových víkendových testovaní prostredníctvom dočasných odberových miest.  Víkendové testovania podľa magistrátu mohli so sebou niesť aj nezanedbateľné riziko šírenia vírusu pri veľkom nápore v krátkom čase. 

V NITRE NEMAJÚ KDE UKLADAŤ MŔTVYCH, OBJEDNALI CHLADIACI PRÍVES

Dátum 31.12.2020

Okresný krízový štáb v Nitre rozhodol, že nitrianska fakultná nemocnica bude môcť povolať lekárov a ďalších zdravotníkov z ambulancií a uložiť im pracovnú povinnosť. Milan Dubaj potvrdil, že im podarilo získať niekoľko brigádnikov, pomáha aj armáda a dnes prišlo 15 vojakov. 

Stránky