AK ODSTÚPILA KRIŠTÚFKOVÁ, MALI BY ODSTÚPIŤ AJ KOLLÁR SO SULÍKOM

Ľuboš Blaha: Je choré, že tí, čo moralizovali o Kočnerovi, boli sami Kočnerovi kamaráti a dnes sedia v najvyšších štátnych funkciách. 

Foto tasr
Dátum 21.06.2020

Príspevok uverejnil Ľuboš Blaha na svojom Facebooku 21. júna 2020.

Krištúfková nebude splnomocnenkyňou pre rodinu. Vyvodila zodpovednosť za svoje kontakty s Kočnerom. Čo z toho vyplýva?

1. Krištúfková má v sebe viac politickej kultúry ako Sulík, Kollár aj Matovič, ktorí všetci s Kočnerom spolupracovali, no svojich teplých miestečok sa napriek tomu držia zubami nechtami. 

2. Matovič do tohto rozhodnutia zjavne musel Kollára dotlačiť, čo je ale zrovna od Matoviča mimoriadne neférové. Bol to on, kto kávičkoval s Kočnerom a ťahal z neho informácie o Sulíkovi, takže je posledný, kto má čo komu vyčítať. 

3. Ak odstúpila Krištúfková za dovolenku s Kočnerom, neexistuje jediný dôvod, prečo by mal vo svojej funkcii ostávať jej stranícky šéf Boris Kollár či podpredseda vlády Sulík - tí s Kočnerom spolupracovali ďaleko desivejšie.

4. Fotky Krištúfkovej na Kočnerovej jachte, ktoré ju politicky odpravili, sa dostali von vďaka americkej mimovládke OCCRP, ktorá v minulosti podobným spôsobom popravila Andreja Danka. Ide o zjavnú spravodajskú hru.

5. OCCRP je mimovládka z USA, ktorá spolupracuje s americkou vládou a s Nadáciou otvorenej spoločnosti. Zjavne je tu záujem Američanov oslabiť Sme rodinu ako krajne-pravicovú súčasť vládnej koalície. 

6. V prípade figuruje aj nadácia Zastavme korupciu, ktorú zakladal jeden z milionárov z ESET-u. Túto nadáciu v minulosti viedol Pavel Sibyla z Progresívneho Slovenska, ktoré takisto financovali majitelia ESET-u.

7. O oslabenie Kollárovcov majú zjavne záujem nielen Američania, ale aj liberálne impérium, napojené na vplyvné mimovládky a milionárov z istej vplyvnej firmy.

8. Jedna vec je, že Krištúfkovej nominácia bola od prvej chvíle nehoráznym výsmechom, no rovnako závažné je, že americké mimovládky opakovane zasahujú do slovenskej politickej scény a likvidujú nepohodlných politikov. 

9. Boris Kollár dlhodobo pôsobil v mafiánskom prostredí a vie si zrátať dve a dve. To, že situáciu využila aj opozícia, je logické, ale to, ako po ňom skákali koaliční partneri, to sa nerobí. On to vie a bude sa mstiť.

10. Kollár dostal jasný signál, že Matovič ho zradil a Američania po ňom idú. Pôjde po ňom Denník N a celé liberálne impérium, čo tu financujú istí milionári. Ak nechce skončiť ako Andrej Danko, mal by začať niečo robiť - inak ho zožerú. 

11. V najbližšom čase môžeme očakávať odvetu. Kollár môže využiť Pčolinského SIS na vyťahovanie špiny voči svojim partnerom v koalícii, ktorí ho takto ponížili. Vyťahujeme pukance a sledujeme, čo Boris vymyslí. 

12. Je choré, že ľudia ako Krištúfková pôsobia vo verejnom živote. 

13. Je choré, že tí, čo moralizovali o Kočnerovi, boli sami Kočnerovi kamaráti a dnes sedia v najvyšších štátnych funkciách. 

14. A je choré, že Krištúfková má viac odvahy ako všetci veľkí samci okolo nej. 

15. Ale najviac choré je to, že Američania majú pod kontrolou slovenskú politiku a vedia politicky zlikvidovať, koho sa im zachce. Celé zle.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne