ANDRÁSY: PIETRUCHOVEJ MATKE BY SOM ZAPLATIL POTRAT

Známy herec a humorista Oliver Andrásy sa vyjadril na adresu Oľgy Pietruchovej, niekdajšej šéfky odboru rodovej rovnosti, že by keby sa jej matka rozhodla ísť na potrat, zaplatil by jej ho.

Foto Archív
Dátum 13.06.2020

Včerajšie vydanie relácie Do kríža, ktorú vysiela RTVS pravidelne v stredu večer za účasti dvoch moderátorov a dvoch diskutérov, má nečakanú dohru na Facebooku. 

Jedným z jej divákov bol totiž aj humorista Oliver Andrásy, ktorý vo svojom statuse po odvysielaní ďalšej premiéry napísal útočnú poznámku na adresu hosťky Oľgy Pietruchovej, niekdajšej šéfky odboru rodovej rovnosti na rezorte práce.

„Oľga Pietruchová veľmi vehementne obhajovala právo ženy rozhodnúť o živote svojho budúceho dieťaťa a ísť na potrat. Musím povedať, že ma presvedčila. Ale iba čiastočne. Keď som ju tak počúval, povedal som si, že keby sa napríklad jej matka svojho času rozhodla ísť na potrat, asi by som jej ho aj zaplatil,“ napísal Andrásy na Facebooku a spustil tým obrovskú vlnu kritiky.

Nesúhlas s Andrásym prišli vyjadriť nielen radoví občania, ale aj viacerí známi ľudia, prevažne z liberálneho prostredia, a takisto aj samotná expertka na gender problematiku, voči ktorej táto poznámka smerovala.


„Toto je tak strašne hlúpe a necitlivé, až sa divím ruke, čo to písala. Lebo hlava ani srdce v tom rozhodne neboli, iba tá ruka, čo sa sama hanbí, čo napísala,“ nechal sa na adresu Andrásyho počuť Branislav Dobšinský, niekdajší moderátor Sobotných dialógov, v súčasnosti pôsobiaci na portáli Aktuality.

LGBT aktivistka Romana Schlesinger skonštatovala, že „toto je to najhoršie z vášho, čo dokáže ulica“ a publicista Michal Havran iba stroho odvetil: „dobrá hanba“. Člen predsedníctva Progresívneho Slovenska Ondrej Prostredník si myslí, že toto vyjadrenie bolo „úbohé“ a moderátorka SME Zuzana Kovačič Hanzelová napísala na margo vyjadrenia iba „fuj“. 

„Viete, čo by ma donútilo nad sebou sa zamyslieť? Keby ma ľudia ako vy pochválili,“ skonštatovala následne vo vlákne desiatok komentárov samotná Oľga Pietruchová.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.