SPOLOČNOSŤ

V CELE S LUČANSKÝM NEBOLA PRI SAMOVRAŽDE ŽIADNA INÁ OSOBA

Dátum 19.04.2021

Komisia skúmala kamerové záznamy z chodby pred celou či elektronické záznamy o otvorení ciel, pričom nezistila žiadne nezrovnalosti či iné významné okolnosti, ktoré by spochybňovali verziu úmyselného sebapoškodenia Milana Lučanského.

POČET DÔCHODCOV NA SLOVENSKU ZA DESAŤ ROKOV STÚPOL O 111-TISÍC

Dátum 19.04.2021

Najvýraznejšie od konca marca 2011 stúpol počet vyplácaných starobných dôchodkov. Na konci marca tohto roka poisťovňa vykázala 1 milión 83-tisíc starobných penzií, čo bolo o 129,5 tisíca viac ako na konci marca 2011.

SLOVENSKO MÁ DRUHÝ NAJVYŠŠÍ POČET VÄZŇOV V EÚ V PREPOČTE NA 100-TISÍC OBYVATEĽOV

Dátum 18.04.2021

Najviac väznených na 100-tisíc obyvateľov má v EÚ Litva, najmenej Slovinsko a Fínsko.

ŠÉFKU ŠÚKL BAŤOVÚ ZASYPALI DESIATKY ĽUDÍ KYTICAMI, AKO BOLESTNÉ PO MATOVIČOVÝCH SLOVÁCH

Dátum 16.04.2021

Toto kvetinové predstavenie mala zorganizovať Blažena Ambróz Sedrovičová, výkonná riaditeľka PS:Digital, ktorá je známa tým, že často rozpráva o súdržnosti žien a ženskom líderstve. 

KOMISIA: LUČANSKÝ SPÁCHAL SAMOVRAŽDU, NIKTO MU NEPOMÁHAL

Dátum 16.04.2021

Komisia zriadená ministerkou spravodlivosti za účelom objasnenia smrti bývalého šéfa polície Milana Lučanského nezistila skutočnosti, ktoré by spochybňovali medializovanú informáciu o tom, že príčinou jeho smrti bola samovražda.

HARABIN: NESKRÝVAM SA, SOM V TATRÁCH A UŽÍVAM SI SLOBODU

Dátum 16.04.2021

Štefan Harabin sa naďalej vysmieva polícii. Prostredníctvom Facebooku im oznámil svoju polohu, pričom sa vraj presunul z Bratislavy do Tatier, kde si užíva slobodu. Tvrdí, že nemôže byť po ňom vyhlásené pátranie, nakoľko sa neskrýva. 

VO VEKU 101 ROKOV ODIŠIEL DO NEBA PAVOL MATEJOVIČ

Dátum 15.04.2021

Pavol Matejovič sa zapojil do odboja a príprav na SNP, bol posledným žijúcim svedkom likvidácie nemeckej vojenskej misie pplk. von Otta v martinských kasárňach. Osobne sa zúčastnil na ťažkých prístupových bojoch ako veliteľ čaty pri Záturčí.

ČAPUTOVÁ: DÔVODOM NA VRÁTENIE SPUTNIKA NEBOLO NEVYHOVUJÚCE LABORATÓRIUM

Dátum 15.04.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si preštudovala zmluvu o nákupe vakcíny Sputnik V, podrobnejšie informácie však zatiaľ ľuďom neposkytla.

POĽOVNÍCI DORUČILI PETÍCIU ZA ZACHOVANIE SVOJEJ ORGANIZÁCIE

Dátum 15.04.2021

Viceprezident SPK Alojz Kaššák: Štát na činnosť poľovníctva cielene finančne neprispieva. Poľovníci sa vďaka členským príspevkom samofinancujú a nezaťažujú štát ani občanov.

DESIATKY SLOVÁKOV SA OBRÁTILI NA SÚD V HAAGU PRE MATOVIČOVO TESTOVANIE

Dátum 14.04.2021

Podľa podania sa na Slovákoch vykonávali nepovolené medicínske experimenty. Povinné celoplošné testovania a následné zákazy žalujúcim zapríčinili opakované fyzické, psychické aj spoločenské traumy.

Stránky