SPOLOČNOSŤ

ŠELIGA SA SŤAŽUJE: NA GENERÁLNEJ PROKURATÚRE ZAMETAJÚ VECI POD KOBEREC

Dátum 15.07.2024

Juraj Šeliga, Demokrati: Krajská prokurátorka v Trenčíne povedala, že odmieta naše trestné oznámenie. Že ona nevidí nič trestné v tom, že generálny prokurátor a jeho námestník rozhodli o 363jke bez toho, aby bol niekto obvinený a bez toho, aby dostali akýkoľvek podnet.

MILOVNÍČKA POHODY ČAPUTOVÁ ORGANIZÁTOROM: NEVZDÁVAJTE SA, TEŠÍM SA NA VÁS V ROKU 2025!

Dátum 13.07.2024

Exprezidentka SR Zuzana Čaputová: Tí, čo Pohodu poznáte viete, že tento festival zďaleka nie je len o hudbe. Je o komunite zdieľajúcej spoločné hodnoty, je o ľudskosti, je o úprimnej radosti zo stretnutí a kamarátstiev, je o inšpirácii zo zaujímavých debát.

OSN: SVETOVÁ POPULÁCIA DOSIAHNE VRCHOL V ROKU 2080 - BUDE NÁS 10,3 MILIARDY

Dátum 13.07.2024

Celosvetový nárast priemernej dĺžky života - prerušený covidovou pandémiou - sa obnovil a v roku 2024 bude priemerná dĺžka života 73,3 roka. V roku 2054 to bude v priemere 77,4 roka, uvádza sa v správe OSN. Svetová populácia tak bude čoraz viac "šedivieť".

TARABA: TOĽKO MÚDRYCH HLÁV KAŽDÝ ROK REČNÍ NA POHODE, UŽ LEN SA NAUČIŤ POZERAŤ PREDPOVEĎ POČASIA

Dátum 13.07.2024

Tohtoročná Pohoda dopadla neslávne. Pre pád stanu začala polícia trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia a festival bol zároveň predčasne zrušený.

SLOVENSKÍ POLICAJTI POMÔŽU UDRŽIAVAŤ VEREJNÝ PORIADOK POČAS OLYMPIJSKÝCH HIER V PARÍŽI

Dátum 11.07.2024

Vyslanie slovenských policajtov na olympijské hry bolo reakciou na požiadavku Francúzska, ktoré žiadalo o vyslanie 24 policajtov, ktorí budú zaradení do hliadkovej služby a rozdelení na dva turnusy.

MATICA SLOVENSKÁ PODALA TRESTNÉ OZNÁMENIE NA NADÁCIU ZASTAVME KORUPCIU

Dátum 10.07.2024

Trestné oznámenie za údajné ohováranie dostala mimovládna organizácia podľa vlastných slov preto, lebo pred časom odhalila, že Matica slovenská má blízko k Ruskej tajnej službe.

POZOSTALÍ PO ADVOKÁTOVI KRIVOČENKOVI DOSTANÚ ODŠKODNÉ 90-TISÍC EUR

Dátum 10.07.2024

Advokát Ľubomír Krivočenko bol vo väzbe od marca 2020 do 28. februára 2021, kedy zomrel. Jeho úmrtiu predchádzalo rozšírenie nákazy ochorenia COVID-19 v Ústave na výkon väzby v Bratislave.

ZAHRANIČNÝCH SLOVÁKOV OCENILI PAMÄTNOU MEDAILOU ŠTEFANA B. ROMANA

Dátum 06.07.2024

VIDEO: V predvečer Dňa zahraničných Slovákov sa už tradične konalo v priestoroch slovenského parlamentu, tentoraz na pôde Zahraničného výboru NR SR, odovzdávanie Pamätnej medaily Štefana B. Romana, predsedu Svetového kongresu Slovákov.

PELLEGRINI: SVÄTÍ CYRIL A METOD POLOŽILI ZÁKLADNÝ KAMEŇ NAŠEJ KULTÚRY

Dátum 06.07.2024

Pellegrini konštatoval, že pod vplyvom Cyrila a Metoda sa spoločenské elity vtedajšej doby dokázali zjednotiť a budovať prosperujúcu kultúrnu a vzdelanú spoločnosť. „Nedali sa zlomiť nepriaznivými okolnosťami a svoju pravdu obhajovali pokojným a mierumilovným spôsobom, ktorý nikdy neznečistili krvou či nevraživosťou. Toto sú hodnoty, ktoré sú vysoko aktuálne aj dnes,“ dodal.

CELONÁRODNÉ OSLAVY PRÍCHODU SV. CYRILA A METODA BUDÚ NA DEVÍNE

Dátum 05.07.2024

Na Devíne sa o 20.00 h uskutoční podujatie s názvom Posolstvo Cyrila a Metoda. V rámci slávnostného programu odznejú skladby či diela slovenských autorov v podaní umelcov zo Slovenska.

Stránky