SPOLOČNOSŤ

KOLÍKOVÁ: PÁRY ROVNAKÉHO POHLAVIA BY SME MALI NORMÁLNE UZNAŤ

Dátum 19.01.2023

Mária Kolíková, exministerka spravodlivosti: Navrhovaná legislatíva z dielne dočasne povereného ministra spravodlivosti Viliama Karasa iba čiastkovo rieši niektoré situácie, ktoré sa týkajú párov rovnakého pohlavia. Dostali sme sa do momentu, keď by sme ich mali normálne uznať.

FICO: PÁN NAĎ, ZA VAŠE VYHRÁŽANIE SA BOJOVNÍKOM PROTI FAŠIZMU SI ZASLÚŽITE JEDNU OTCOVSKÚ

Dátum 17.01.2023

Robert Fico, predseda Smeru SD: Môžete sa vyhrážať Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov a urážať ľudí, koľko len chcete. Nikdy mňa ani nikoho zo Smeru-SSD nezastrašíte ani neodradíte od účasti na oslavách SNP a oslobodenia vojakmi Červenej armády, nech sa konajú kdekoľvek na Slovensku.

NAĎ SA OHRADIL PROTI ÚČASTI DELEGÁCIE Z RUSKA NA OSLAVÁCH OSLOBODENIA POLTÁRA

Dátum 17.01.2023

Jaroslav Naď, dočasne poverený minister obrany: Ak bude akákoľvek zložka Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pokračovať v spoluorganizovaní podujatí, na ktorých sa velebí štát, ktorý zabíja nevinných, budeme s nimi musieť ukončiť spoluprácu a tiež budeme uvažovať, či je vhodné, aby sme predstaviteľom zväzu posielali čestné pozvánky na oslavy SNP.

ZOMRELA LEGENDÁRNA TALIANSKA HEREČKA GINA LOLLOBRIGIDA

Dátum 16.01.2023

Vo veku 95 rokov zomrela legendárna talianska herečka Gina Lollobrigida. Ikonou sa stala po účinkovaní v dnes už legendárnej snímke Fanfán Tulipán, v ktorej si zahrala po boku slávneho Gérarda Philipa. Herečka ešte vlani v septembri neúspešne kandidovala vo voľbách do talianskeho Senátu za stranu Suverénne a ľudové Taliansko.

DÔCHODKOVÁ REFORMA PRINÁŠA ZRUŠENIE VEKOVÉHO STROPU I RODIČOVSKÝ BONUS

Dátum 14.01.2023

Zároveň sa novelou zákona o sociálnom poistení ruší veková hranica odchodu do dôchodku, netýka sa to ľudí narodených pred rokom 1967.

ČAPUTOVÁ HOVORILA S PREDSTAVITEĽMI CIRKVI O SOLIDARITE A NÁDEJI

Dátum 12.01.2023

Hlava štátu zástupcom cirkví a náboženských spoločností poďakovala za ich prácu a vôľu prekonávať rozdielnosti, ktoré sú ľudské, prirodzené a normálne.

SLOVÁCI VLANI DAROVALI MIMOVLÁDKAM VYŠE 9 MILIÓNOV EUR

Dátum 11.01.2023

Na výške darov sa podľa manažérky darujme.sk Zuzany Behríkovej výrazne prejavil súcit s Ukrajinou.

NÁSILIE JE PREJAVOM CHOREJ SPOLOČNOSTI

Dátum 11.01.2023

KSS: Prejavy násilia sú odrazom, ale aj prejavom „chorej“ spoločnosti. Sú prejavom úpadku, ktorý priamo i nepriamo zapríčinili všetky vlády a parlamenty po novembri 1989. Prevrat, zinscenovaný úzkou skupinou ľudí, podľa scenárov tajných služieb vtedy Západných krajín, s podporou „sorošovských“ a iných nadácii a fondov, voviedol spoločnosť do tohto systému. 

ČAPUTOVÁ OCENILA BEZPEČNOSTNÉ A ZÁCHRANNÉ ZLOŽKY

Dátum 10.01.2023

Pre policajtov nebol minulý rok podľa prezidentky jednoduchý. Poukázala na vojnu na Ukrajine a zvýšený migračný tlak, ako aj stupňujúce sa napätie v spoločnosti. 

IMRECZE SA POSTAVÍ PRED SÚD, MAL BY SA DOHODNÚŤ NA VINE A TRESTE

Dátum 10.01.2023

Bývalého šéfa finančnej správy zadržali a obvinili v roku 2021 v rámci akcie Mýtnik. Neskôr začal spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Stránky