SPOLOČNOSŤ

ČÍNSKY VEDEC: NEDÁ SA VYLÚČIŤ, ŽE KORONAVÍRUS NEUNIKOL Z LABORATÓRIA

Dátum 31.05.2023

Čínska vláda odmieta akékoľvek náznaky, že by choroba mohla pochádzať z laboratória vo Wu-chane.

PRIESKUM: SLOVÁCI NECHCÚ VO VLÁDE MATOVIČA, HEGERA ANI REMIŠOVÚ

Dátum 29.05.2023

Až 87 percent voličov sa domnieva, že zvolení poslanci by mali najskôr absolvovať psychotesty a testy gramotnosti.

EURÓPSKI LIBERÁLI PRIJALI REZOLÚCIU Z DIELNE PROGRESÍVCOV O PRÁVACH TRANSRODOVÝCH ĽUDÍ

Dátum 29.05.2023

Rezolúcia apeluje na ukončenie ubližovania transrodovým ľuďom a je reakciou PS na situáciu na Slovensku, kde vyše šesť mesiacov po teroristickej vražde na Zámockej ulici v Bratislave politickí predstavitelia útočia na queer ľudí, namiesto toho, aby riešili ich situáciu.

ZOMRELA TINA TURNER

Dátum 24.05.2023

AKTUALIZOVANÉ: Vo veku 83 rokov zomrela v stredu vo Švajčiarsku rocková speváčka amerického pôvodu Tina Turner. Stala sa jednou z najúspešnejších speváčok všetkých čias. Zomrela pokojne po dlhej chorobe doma v meste Küsnacht blízko Zürichu. Informovala o tom jej hovorkyňa, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra Reuters.

KOČNERA OSLOBODILI SPOD OBŽALOBY V PRÍPADE KUCIAKOVEJ VRAŽDY, ZSUZSOVÚ ODSÚDILI NA 25 ROKOV

Dátum 19.05.2023

Obžalovanú Alenu Zsuzsovú súd uznal za vinnú i za trestný čin nedovoleného ozbrojovania.

LENKA MAYEROVÁ: OSLOBODILA NÁS ČERVENÁ ARMÁDA, NIE AMERIČANIA!

Dátum 08.05.2023

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Nesmieme dopustiť, aby protiruské nálady na Západe prepísali históriu a my sme zabudli, že nás oslobodili Rusi a nie Američania, ako si to dnes myslia mnohí mladí ľudia. Za slobodu vďačíme Rusom, nie Američanom!

KOLLÁR: 8. MÁJ 1945 SA DO HISTÓRIE ZAPÍSAL AKO DEŇ UKONČENIA NAJNIČIVEJŠEJ VOJNY

Dátum 08.05.2023

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár si Deň víťazstva nad fašizmom pripomenul na bratislavskom Slavíne, kde je pochovaných 6845 vojakov Červenej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní hlavného mesta.

NAKA PREVERUJE DOTÁCIU UDELENÚ VLČANOVEJ SPOLOČNOSTI

Dátum 08.05.2023

Prezídium Policajného zboru: NAKA na základe vlastných zistení preveruje od 2. mája dotáciu, ktorú malo poskytnúť MŽP SR spoločnosti, ktorej konečným užívateľom výhod je minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

PÁPEŽ FRANTIŠEK VYZVAL VERIACICH, ABY BOLI OTVORENÍ VOČI MIGRANTOM

Dátum 30.04.2023

Pápež František v Budapešti: Je smutné a bolestivé vidieť zatvorené dvere nášho sebectva voči ostatným; zatvorené dvere nášho individualizmu v spoločnosti, kde rastie izolácia; zatvorené dvere našej ľahostajnosti voči znevýhodneným a trpiacim; dvere, ktoré zatvárame pred tými, ktorí sú cudzinci alebo sú iní, než my, pred migrantmi alebo pred chudobnými.

PÁPEŽ V BUDAPEŠTI ZDÔRAZNIL VÝZNAM LÁSKY V CIRKVI

Dátum 29.04.2023

Hlava katolíckej cirkvi vyjadrila poďakovanie maďarskej cirkvi za jej oddanosť aktívnej láske a za "nielen veľkodušné, ale aj nadšené" prijatie tých, čo utekajú pred vojnou na Ukrajine.

Stránky