SPOLOČNOSŤ

ČEKAN: NIKDY SOM NEBOL AGENTOM CIA

Dátum 21.02.2024

Vedec Pavol Čekan chcel počas pandémie koronavírusu "dávať dole" nezaočkovaných, dnes sa kaja a prosí ľudí na internete, aby šírili jeho už omnoho zmierlivejšie vyjadrenia. Sťažuje sa, že kvôli jeho drsným slovám z minulosti mu ľudia dodnes nadávajú.

DUŠEVNÉ ZDRAVIE EURÓPANOV SA PO VYPUKNUTÍ KONFLIKTU NA UKRAJINE ZHORŠILO

Dátum 21.02.2024

Zo štúdie zároveň vyplýva, že ľudia pociťovali po vypuknutí vojny vyššiu úroveň psychického stresu ako po jadrovej katastrofe v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima v roku 2011 či po lockdowne počas pandémie COVID-19 v roku 2020.

PRIESKUM: VÄČŠINA UKRAJINSKÝCH UTEČENCOV SA CHCE VRÁTIŤ DO VLASTI

Dátum 20.02.2024

Podľa odhadov Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov utieklo z Ukrajiny do zahraničia po začiatku ruskej invázie vo februári 2022 približne 6,5 milióna ľudí. 

NA MIESTE KUCIAKOVEJ VRAŽDY VYRASTIE PAMÄTNÍK

Dátum 20.02.2024

S výstavbou Pamätníka slobody slova vo Veľkej Mači v okrese Galanta plánuje Trnavský samosprávny kraj po získaní všetkých povolení a po verejnom obstarávaní začať ešte v tomto roku. 

SMER PODÁVA TRESTNÉ OZNÁMENIE NA NOVINÁRA ŠIMEČKU PRE HANOBENIE NÁRODA

Dátum 15.02.2024

Novinár Martin Milan Šimečka podľa Juraja Gedru v jednej z diskusii na adresu predsedu vlády Roberta Fica povedal: „Tento premiér malého národa, zbabelého, ktorý nikdy nebojoval...“ Následne podľa neho doplnil „Mal som povedať, že Slováci sú národ zbabelcov, nie zbabelý národ.“

KOTLÁR NAVRHOL VLÁDE AMNESTIU NA PRIESTUPKY SPÁCHANÉ POČAS PANDÉMIE

Dátum 15.02.2024

Peter Kotlár, splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19: Môj iniciatívny návrh smeruje k odstráneniu dôsledkov protiústavného zásahu do práv a slobôd občanov Slovenskej republiky, ako aj k odstráneniu protiústavného ukladania povinností počas tzv. mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu v období tzv. pandémie COVID-19.

GREENPEACE: TARABA ŠKODÍ PRÍRODE

Dátum 14.02.2024

Organizácia Greenpeace Slovensko priniesla ministrovi životného prostredia Tomášovi Tarabovi veľký červený transparent v tvare zlomeného srdca a nápisom „Zlomili ste srdce prírode“. Reaguje tak na jeho pôsobenie v rezorte, ktoré podľa nej škodí prírode.

POLÍCIA ZASAHUJE V BUDOVE UNIVERZITY KOMENSKÉHO V BRATISLAVE

Dátum 13.02.2024

Bratislavská polícia zasahuje v budove Univerzity Komenského, kde sídlia Farmaceutická fakulta aj Fakulta managementu. „Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III preverujú udalosť spojenú s vyhrážkami voči doposiaľ nekonkretizovaným osobám,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

MARČEK ZORGANIZOVAL PROTEST PROTI SKORUMPOVANÝM MÉDIÁM

Dátum 12.02.2024

VIDEO: Vo štvrtok 8. februára sa na Hodžovom námestí v Bratislave uskutočnilo zhromaždenie občanov s názvom Skorumpované médiá na Slovensku. Organizátorom bol Peter Marček a priatelia. Okrem Petra Marčeka na ňom vystúpil napríklad aj Ján Čarnogurský, ale aj Jozef Prokeš.

MATICA KRITIZUJE MÁLO VIDITEĽNÝ ŠTÁTNY ZNAK NA NOVÝCH OBČIANSKYCH PREUKAZOCH

Dátum 12.02.2024

Relativizovanie štátnej symboliky vedie podľa Matice slovenskej k potláčaniu národnej identity a k postupnej degradácii našej štátnej suverenity.

Stránky