SPOLOČNOSŤ

DIPLOMATICKÉ AUTO ZRAZILO V BRATISLAVE ŽENU: VODIČ JAZDIL OPITÝ KRÍŽOM- KRÁŽOM

Dátum 13.06.2021

Vodič bol podľa očitých svedkov pod vplyvom alkoholu, zrazil na parkovisku 51-ročnú ženu, ktorá skončila v nemocnici.

NATO: RUSKO A ČÍNA ODMIETA MEDZINÁRODNÝ PORIADOK!

Dátum 12.06.2021

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg tvrdí, že žijeme v dobe globálnej konkurencie a je nutné reagovať na mnoho hrozieb a výziev súčasne. Medzi výzvy, ktorým musí Aliancia čeliť sú Rusko a čína, ktoré odmietajú medzinárodný poriadok založený na pravidlách. 

ČAPUTOVÁ: DAROVANIE KRVI JE PREJAVOM SOLIDARITY

Dátum 11.06.2021

Zuzana Čaputová: Som veľmi rada, že sa dnes uskutočnil druhý ročník darovania krvi v Prezidentskom paláci. Je to nová, mladá tradícia, ale veľmi dôležitá.

FANATICKÉ KRAJČÍHO A HEGEROVE VIDEÁ O DUCHU SVÄTOM POSTUPNE MIZNÚ Z INTERNETU

Dátum 11.06.2021

Dôvodom sťahovania videí, na ktorých premiér Eduard Heger a exminister zdravotníctva Marek Krajčí hovorili napríklad o tom, že do nich vstúpil Duch svätý je, že ich ľudia umýselné nastrihávali tak, aby pôsobili ako hoaxy. 

NA SLOVENSKU CHÝBA 14-TISÍC SESTIER

Dátum 11.06.2021

Slovenská komora sestier informuje, že sesty najčastejšie odchádzajú pracovať do Česka. Podľa komory budú chýbať najmä mladé sestry. 

KORČOK: SLOVENSKO SA BUDE UCHÁDZAŤ O ČLENSTVO VO VÝKONNEJ RADE UNESCO

Dátum 11.06.2021

Výkonná rada UNESCO je hlavným rozhodovacím orgánom organizácie, ktorá má vo svojom mandáte aktuálne témy, akými sú podpora vedy, výskumu a inovácií, ochrana biodiverzity, globálne vzdelávanie, ľudské práva, sloboda tlače a bezpečnosť novinárov, etika umelej inteligencie či ochrana kultúrneho a prírodného dedičstva.

ŠKANDÁL: VÝZNAMNÚ HISTORICKÚ OSOBNOSŤ BIELEJ RASY FILMÁRI NAHRADILI ČERNOŠKOU

Dátum 10.06.2021

Britská televízia odvysielala seriálovú novinku o anglickej kráľovnej a druhej manželke kráľa Henricha VIII. Tudora Anne Boleynovej. Zarážajúce však je, že významnú historickú osobnosť bielej rasy hrá černošská herečka. 

NELEGÁLNU SKLÁDKU V OSADE V KRÍŽOVEJ VSI TVORÍ AŽ 350 TON ODPADU

Dátum 10.06.2021

V obci Krížová Ves v okrese Kežmarok je od roku 2016 neďaleko miestnej osady vytváraná obrovská skládka komunálneho odpadu. Najzarážajúcejším na celom prípade je fakt, že skládka je vytvorená na brehu rieky Poprad, ktorá tak je znečisťovaná dlhé roky. 

ZOMRELA LEGENDÁRNA POPOLUŠKA

Dátum 09.06.2021

Vo veku 68 rokov zomrela legendárna predstaviteľka rozprávkovej Popolušky Libuše Šafránková. 

OBNOVILI HERÁKOV PRÍPAD Z ROKU 2018: DIEVČA TVRDÍ, ŽE JU POSLANEC VYZLIEKOL A VYKONAL NA ŇOM SÚLOŽ

Dátum 09.06.2021

Ján Herák už čelí jednému stíhaniu za sexuálne zneužitie maloletej. Ďalšie dievča opísalo, ako ju poslanec, ako vedúci tábora, vyzliekol a vykonal na nej súlož. Herák obvinenia odmieta. 

Stránky