SPOLOČNOSŤ

EÚ: OSADY SÚ HANBOU SLOVENSKA A EURÓPY

Dátum 25.09.2022

Z eurofondov k nám smeruje pätnásť miliárd eur, investovať by sme ich mali do lepšieho života Rómov

KOLLÁR: MARKÍZA SA ZARADILA K MEDIÁLNEMU BAHNU

Dátum 21.09.2022

Predseda NR SR Boris Kollár kritizoval na svojom Facebooku TV Markíza za to, že účastníkov utorkového protestu označila za dezolátov.

ŠTÁT SA OSPRAVEDLNIL HAŠČÁKOVI ZA NEZÁKONNÉ STÍHANIE A VÄZBU

Dátum 21.09.2022

Ospravedlnenie za SR poskytol Jaroslavovi Haščákovi rezort spravodlivosti ešte pod vedením ministerky Márie Kolíkovej (SaS) a podpísal ho 8. septembra štátny tajomník Ondrej Dostál. 

SLOVÁCI NA PROTESTE ŽIADALI HEGEROV ODCHOD A PREDČASNÉ VOĽBY

Dátum 20.09.2022

FOTO: Predseda Smeru-SD Robert Fico podotkol, že na protest pozvali všetky opozičné strany. Opätovne kritizoval médiá za to, akým spôsobom informujú aj o tomto proteste. Televízia Markíza napríklad protestujúcich ľudí nazvala dezolátmi.

SLIAČANIA CHCÚ V REFERENDE ROZHODNÚŤ O AMERICKEJ VOJENSKEJ ZÁKLADNI

Dátum 20.09.2022

Petíciu iniciovala skupina občanov, ktorých začiatkom roka znepokojila obranná dohoda Slovenska s USA. Združili sa pod názvom Iniciatíva pre Sliač, pričom v krátkom čase vyzbierali dostatočné množstvo podpisov – viac ako tridsať percent oprávnených voličov.

V BRATISLAVE SA 21. SEPTEMBRA USKUTOČNÍ MIEROVÝ POCHOD

Dátum 20.09.2022

Súčasťou akcie je aj výzva vyše štyridsiatich osobností spoločenského, vedeckého a kultúrneho života zo Slovenskej i Českej republiky, ktoré sa obrátili na vlády a hlavy oboch štátov, aby namiesto posielania zbraní, predlžovania vojny a ďalšieho krviprelievania vyvinuli maximálny tlak na diplomatické vyriešenie konfliktu.

VÄČŠINA SLOVÁKOV BY SI ŽELALA, ABY VOJNU VYHRALO RUSKO, TVRDÍ PRIESKUM

Dátum 15.09.2022

Respondentov sa pýtali, aké ukončenie vojny na Ukrajine si želajú. Až pätina z nich odpovedala, že si praje víťazstvo Ruska a celkovo si víťazstvo Ruska želá viac ako polovica opýtaných. Víťazstvo Ukrajiny si želá asi tretina populácie Slovenska.

HEGER V MODLITBÁCH PROSÍ, ABY SEDEMBOLESTNÁ PANNA MÁRIA DRŽALA PATRONÁT NAD SLOVENSKOM

Dátum 15.09.2022

Eduard Heger v modlitbách prosí, aby Sedembolestná Panna Mária neustále držala patronát nad Slovenskom a Slovákmi v ťažkých časoch a skúškach, ktoré zažívame. Zároveň v modlitbách prosí, aby sme si preukazovali lásku. Uviedol to na sociálnej sieti po tom, ako sa zúčastnil v Šaštíne na svätej omši.

VLÁDY NEUROBILI PRE DIPLOMACIU NIČ, CHYSTÁ SA MIEROVÝ POCHOD

Dátum 14.09.2022

Štyridsať osobností spoločenského, vedeckého a kultúrneho života zo Slovenskej i Českej republiky podpísalo výzvu vládam a hlavám oboch štátov, aby namiesto posielania zbraní, predlžovania vojny a ďalšieho krviprelievania vyvinuli maximálny tlak na diplomatické vyriešenie konfliktu. Text výzvy predstavia 21. septembra na Hodžovom námestí v Bratislave.

SMER-SD: VLÁDA S KRYTÍM PREZIDENTKY NEROBÍ NIČ S CENAMI PLYNU, ELEKTRINY ČI POTRAVÍN!

Dátum 13.09.2022

Strana Smer-SD sa na sociálnych sieťach vyjadrila k súčasnej situácii na Slovensku a oznámila, že zvoláva veľké národné zhromaždenie.

Stránky