AUTORKA HARRYHO POTTERA NAPÍSALA, ŽE MENŠTRUUJÚ IBA ŽENY, TERAZ ČELÍ OBROVSKEJ KRITIKE OD GENDER AKTIVISTOV

J.K. Rowlingová čelí obrovskej vlne kritiky zo strany gender aktivistov, ktorí ju obviňujú, že je netolerantná. Pohlavie je podľa nich len spoločenský konštrukt a nie je biologicky dané. 

Foto AP
Dátum 09.07.2020

Autorka Harryho Pottera Joanne Rowlingová napísala na svojej sociálnej sieti Twitter, že „menštruujú iba ženy". Hneď sa na ňu vrhli slniečkari a gender aktivisti. Rowlingová je vraj netolerantná. Gender ideológia však neuznáva vedecké a biologické fakty a tvrdí, že pohlavia nie je biologicky dané, ale je to spoločenský konštrukt. V Holandsku sa kvôli požiadávkam tejto ideológie ruší uvádzanie pohlaví na občianskych preukazoch. Spisovateľka Philipsová sa Rowlingovej zastala, následkom čoho ju zamestnávateľ vyhodil z práce. Philipová sa „previnila" tým, že si ku svojmu meno na Twitteri napísala „Stojím za J.K. Rowlingovou (#IStandWithJKRowling). Populárny hashtag používajú všetci, čo súhlasia s názorom Rowlingovej.

„Ak je pohlavie iba vymyslený spoločenský konštrukt, potom nemôžeme hovoriť ani o vzájomnej príťažlivosti medzi ľudmi rovnakého pohlavia. Ak nič neexistuje, tak nemôžeme hovoriť ani o tom, že ženy po celom svete prežívajú iné sexuálne skúsenosti ako muži. Osobne sa poznám s niekoľkými transgender ľudmi a mám ich moc rada, ale keď úplne zrušíme koncept pohlaví, zoberieme množstve ľudom možnosť zmysluplne hovoriť o vlastnom živote," uviedla Rowlingová.

Proti Rowlingovej sa postavili aj niektorí herci z filmovej adaptácie Harryho Pottera vrátane Daniela Radcliffa a Emmy Watsonovej, ktorí hrali hlavné postavy. Šialená neomarxistická genderová ideológia tvrdí, že pohlavie ľubovoľne voliteľné a meniteľné. Nič také ako biologická danosť neexistuje. Chcú aby hranie chlapcov s bábikami bolo bežné a aby v dospelom veku kojili, či rodili deti. Niektorí genderisti dokonca tvrdia, že existuje až 100 pohlavií. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.