BARDOTOVÁ: ODMIETAM LEKCIE POLITICKEJ KOREKTNOSTI OD VYKASTROVANÝCH HLUPÁKOV

Legendárna francúzska herečka sa postavila na stranu polície a žiada zaviesť v krajine pevnú vládu, ktorá zakročí aj proti násiliu imigrantov. Už teraz existujú miesta, kam nikto nemôže vstúpiť, ani policajti, ani hasiči, ani lekári,“ píše v liste. Poznajú ma na celom svete a seriem na vás a na vaše lekcie z politickej korektnosti odkázala aktivistom. 

Foto tasr/ap
Dátum 27.07.2020

Legenda francúzskej kinematografie Brigitte Bardotová zverejnila na Twitteri otvorený list, v ktorom bráni strážcov zákona pred kritikov zo strany ľudskoprávnych aktivistov. „Nech žijú tí, ktorí nás odvážne chránia, predstavujú právo a vo dne, v noci sa nás snažia ochrániť pred útočiacou spodinou,“ píše v liste.

Bardotová svoj list zverejnila po tom, čo v departemente Lot-et-Garonne prišla o život dvadsaťšesťročná policajtka. Zabil ju mladý recidivista, ktorý unikal pred cestnou kontrolou. Osemdesiatpäťročná herečka v texte vyjadrila podporu protestu policajtov proti „úbohému ministrovi vnútra Castanerovi, ktorého podporuje poslušný Macron“.

Na pozadí amerických protestov proti policajnému násiliu a rasizmu, ktoré sa rozšírili zo Spojených štátov do Európy, minister vnútra Christophe Castanera zakázal kľačanie policajtov na krku pri zatýkaní podozrivých a nariadil vyšetrovanie polície kvôli údajným prejavom rasizmu. Tieto kroky vyvolali odpor u policajných odborov.

„Som rodená Francúzka a predstavovala som symbol republiky Marianne, poznajú ma na celom svete a seriem na vás a na vaše lekcie z politickej korektnosti, vy vykastrovaní hlupáci,“ odkazuje aktivistom „Úlohou polície je predsa zaistiť bezpečnosť obyvateľstva a my ich za všetkých okolností musíme rešpektovať. Už teraz existujú miesta, kam nikto nemôže vstúpiť, ani policajti, ani hasiči, ani lekári,“ píše v liste. Pre krajinu si želá vládu pevnej ruky a nastolenie autoritárskeho systému. „Nechápem, ako mohli veci zájsť tak ďaleko. Nechávame sa valcovať ľuďmi, ktorí s našou krajinou nemajú nič spoločné, ktorí sú mimoriadne násilní a krutí a časť Francúzska už nám kvôli tomu ani nepatrí,“ povedala neskôr vo vysielaní Radio Sud.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.