BELOUSOVOVÁ: ČAPUTOVEJ KULT OSOBNOSTI JE NEKRITIZOVATEĽNÝ

Pôsobila som v politike v časoch kedy nebolo "in" chodiť na oficiálne stretnutia v teniskách a rifliach, ani po parlamente v teplákoch, či fotiť si vlastné nohy v ponožkách počas zasadnutia vlády, napísala Anna Belousovová.

Foto SITA
Dátum 03.01.2021

Nedávno som si dovolila na svojom vlastnom FB profile vyjadriť svoj vlastný názor na pani prezidentku, konkrétne na to, že bolo nešťastné použiť Slovensko ako čierny závoj počas audiencie u pápeža. Ako vidno z reakcie Plus 7 dní, pani prezidentka je podľa nich neomylná a nekritizovateľná. A každého, kto si dovolí jej nastaviť zrkadlo, treba znosiť pod čiernu zem. Tomu sa po starom hovorí „KULT OSOBNOSTI“. Jozef Visarionovič a Kim by len ticho závideli. Napriek tomu, že sa ma Plus 7 za "odmenu" v článku snaží cielene zhovädzovať, naďalej si myslím, že prísť ku pápežovi so Slovenskom na hlave v podobe čierneho závoja je hlúposť ako Brno a urážka Slovenska zároveň. To už radšej mohla pani prezidentka ísť rovno v slovenskom futbalovom drese.

Viete si predstaviť, že by napríklad taliansky premiér zavítal na oficiálnu návštevu k pápežovi vo vysokých čižmách, aby tým symbolizoval Taliansko? Ja teda nie! Vyzeral by ako Kocúr v čižmách a celému svetu by bol na posmech.  Ale na Slovensku je všetko možné. Len tak mimochodom: Vážení, vysoko profesionálni redaktori Plus 7 dní, pani prezidentke ste vybrali aktuálnu fotografiu.  Mne z 90- tých rokov. Tomu sa hovorí "vysoká profesionalita" a objektivita? Alebo skôr zaujatosť? No mne sa tá fotka celkom páči. Možno aj preto, že ten golierik na bielej blúzke je dielo mojich vlastných rúk.V tých rokoch ešte neboli obchody také prepchaté ako dnes. Tak sme sa snažili samé. Pravdou je, ako uvádzajú v článku, že v čase, keď som bola v aktívnej politike, som si potrpela na módu. Ja som pôsobila v politike v časoch, keď móda a slušné, dôstojné oblečenie malo svoje miesto a význam. Bolo prejavom úcty a vážnosti nielen inštitúcii s funkcii, ktorú som zastávala, ale aj prejavom úcty k ľuďom, ktorých som reprezentovala - občanov Slovenska. Vtedy nebolo "in" chodiť na oficiálne stretnutia v teniskách a rifliach, ani po parlamente v teplákoch, či fotiť si vlastné nohy v ponožkách počas zasadnutia vlády.

No na rozdiel od hlavy štátu ja som si síce aj v otázkach módy dala poradiť , ale rozhodovala som sa vždy sama! Nerobila som vešiak bláznivým nápadom nejakého návrhára. Tak isto ako som nerobila ani hovorcu svojim poradcom. Prejavy som si totiž písala sama. A niekedy som si ich ani nepísala. Boli príležitosti, kedy bolo potrebné nečítať, ale prihovoriť sa ľuďom od srdca. Nakoniec pripájam niekoľko aktuálnejších fotografii, aby tzv. nezávislí a objektívni novinári zo spomínaného týždenníka nemuseli používať moje fotografie spred 30 rokov. Veď skromné povedané, nemám sa za čo hanbiť ani vtedy, ani teraz. 

FOTO: KRISTIÁN MAJZLAN/EXTRA PLUS

FOTO: KRISTIÁN MAJZLAN/EXTRA PLUS

FOTO: ARCHÍV AB

FOTO: ARCHÍV AB

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.