BELOUSOVOVÁ: POTREBUJE SLOVENSKO TAKÚ PREZIDENTKU AKO JE ČAPUTOVÁ?

Anna Belouosovová: Čaputová po celý čas nechala a necháva túto vládu "bez dozoru" a kontroly robiť, čo chce,  cielene devastovať Slovensko. Nemá žiadny prejav, či zásadný politicky postoj a názor, z ktorého by bolo jasné, že jej ide o občanov, národ a štát. Leklá ryba ako hovoria bratia Česi.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 07.08.2021

Ako tak pozorujem činnosť pani Čaputovej, rozmýšľam, či Slovensko vôbec potrebuje prezidenta.
Veď to čo robí súčasná prezidentka je vlastne len úloha akéhosi ceremoniála, ktorý vôbec aktívne nezasahuje do politiky vtedy, keď by to situácia vyžadovala. Bez akýchkoľvek podmienok poverila po parlamentných voľbách zostavovaním vlády Matoviča. No dobre. To sa dá ešte chápať. Je to taká zvyklosť. No keď úplne bez výhrad vymenovala do funkcií ministrov všetkých, ktorých jej Matovič navrhol, to už naozaj začala fungovať ako nejaký úradník - ceremoniál.

Doniesli, podpísala menovacie dekréty, urobili ceremóniu pred kamerami. A vec vybavená. A takisto vymenovala ďalších, ako jej návrhy priniesli. Vôbec jej neprekážalo, že ministrom školstva sa stal kaderník, vicepremiérkou bábkoherečka, ministrom životného prostredia stredoškolák s praxou kuriča a premiérom človek, ktorý vysokoškolský diplom získal podvodom. Po celý čas nechala a necháva túto vládu "bez dozoru" a kontroly robiť, čo chce, t.j. cielene devastovať Slovensko. Svoje povinnosti asi vidí v tom, že občas vystúpi ako psychoterapeut, ktorý chápe ťažký život občanov, súcití s nami, volá po úcte, pochopení, vzájomnej tolerancii a obdarí nás zbierkou podobných fráz v štýle - tisíc slov jedna myšlienka. Žiadny prejav, či zásadný politicky postoj a názor, z ktorého by bolo jasné, že jej ide o občanov, národ a štát. Leklá ryba ako hovoria bratia Česi. Ak by sme vyhodnotili mediálne výstupy o pani Čaputovej, asi najväčšie percento z nich by tvorilo "módne okienko"- čo mala oblečené, ako bola učesaná a podobne. Je ale toto to hlavné, čo verejnosť čaká od prezidenta ?! Myslím si, že nie.

Prezident je politická funkcia so silnými kompetenciami. Prezident je volený priamo občanmi a preto má povinnosť vždy v prvom rade hájiť ich záujmy! Tak ako vykonáva túto najvyššiu ústavnú funkciu pani Čaputová, sú to nielen vyhodené peniaze na jej plat a náklady na celý jej zbor poradcov, ale sú to aj premrhané nádeje mnohých občanov Slovenska. Ak má byť prezident len ceremoniál, pokojne by mohli takéhoto prezidenta napríklad lósovat každý rok z navrhnutých kandidátov parlamentných politických strán. Pričom takýto prezident by mal ďaleko menší plat a náklady na réžiu celého úradu.
Odpadli by aj náklady na voľby. Určite by to bolo aj spravodlivejšie. Za rok by až toľko prešľapov hádam nikto nenarobil a nemuseli by sme byť rukojemníkmi zlej voľby päť rokov ako teraz.
Aj poštové známky by boli každý rok iné.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.