BELOUSOVOVÁ: SLOVENSKO JE MOSTOM K VOJNE NA UKRAJINE

Anna Belousovová: Odhadom okolo hraníc Ruska musí byť vojenská sila NATO v počte niekoľko desiatok ak nie stoviek tisíc vojakov. Na východe Ukrajiny sa už postupne obnovuje zmrazený konflikt a zároveň začína byť horúco.

Foto KRISTIÁN MAJZLAN
Dátum 07.04.2021

Na východe Ukrajiny sa schyľuje k vážnemu konfliktu, ktorý zasiahne aj nás. Teda niečo sa chystá... Lepšie povedané, už je nachystané. Celé puzzle začína do seba zapadať. Po nástupe do funkcie nový americký prezident namiesto poďakovania za gratuláciu nazval Putina "vrahom". Nebola to náhoda a ani prerieknutie senilného starca. Bol to zámer! V diplomacii sa niečo podobné hodnotí ako otvorený akt nepriateľstva a provokácie. V takmer všetkých krajinách bývalého socialistického tábora sa postupne k moci dostali oddaní vstúpenci západnej "demokracie" a hlavne oddaní lokaji USA, ktorí systematicky a zodpovedne, až otrocky plnia všetky úlohy svojich tútorov. Často v priamom rozpore so záujmami vlastných štátov. 

Mediálne sa už dlho Rusko vykresľuje ako hrozba a nepriateľ. Až do takej miery, že aj ponúknutá vakcína Sputnik V bola otvorene označená za „zbraň“ Rusov v hybridnej vojne. A ako sa ukazuje, aj naša vláda radšej obetuje ďalšie tisícky ľudských životov, len aby sa „nepokazil“ nimi vytváraný obraz Ruska. Veď o akom nepriateľovi môže byť reč, ak nám pomáha práve v čase, keď sa na nás naši tzv. „spojenci“ opäť egoisticky vykašľali. Preto sa hľadajú chyby v ruskej vakcíne a radšej budeme zbierať milodary v podobe vakcín, ktoré naši západní „spojenci“ nechcú. Už roky NATO sťahuje vojská do krajín Pobaltia a na Ukrajinu- okolo hraníc Ruska. Intenzita presunov vojenskej sily sa výrazne zvýšila od začiatku tohto roku. Odhadom okolo hraníc Ruska musí byť vojenská sila NATO v počte niekoľko desiatok ak nie stoviek tisíc vojakov.  Na východe Ukrajiny sa UŽ postupne obnovuje zmrazený konflikt. Začali sa prikladať polievka do ohňa za výraznej podpory médií, ktoré väčšinovo prinášajú ten „správny“ pohľad naň. Začala sa mediálna vojna.

A netreba zabúdať, že v dnešnom, modernom svete je práve ona predzvesťou skutočnej vojny! Médiá nás informujú o vraj jednostrannej agresii vojakov Novorossii, no neukážu zábery mŕtveho 5 ročného chlapca, ktorého zavraždil útok ukrajinskej armády na civilné ciele. Tzv. nezávislé médiá si už vôbec nepoložia otázku: prečo by počtom omnoho slabšia armáda dvoch malých neuznaných republík zrazu začala útočiť na armádu Ukrajiny, ktorá má za sebou vojská krajín NATO?! Nepredpokladám, že povstalecká armáda Novorossii sa rozhodla nasledovať osudy kamikadze. A to hlavné na záver: V celom tomto kontexte treba veľmi vážne brať slová ruského prezidenta Putina, ktorý sa vyjadril, že sa už nebudú nečinne pozerať na vraždenie ruského obyvateľstva na východe Ukrajiny a že prípadný otvorený konflikt v tejto oblasti bude znamenať koniec ukrajinskej štátnosti! Začína byť horúco. Vždy som snívala o tom, že Slovensko bude mostom, ktorý bude spájať Východ so Západom. Je hrozné, no stávame sa mostom, ktorý slúži vojne. A také mosty väčšinou končia veľmi zle...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.