BELOUSOVOVÁ: VÝSLEDOK PREDČASNÝCH VOLIEB - PROAMERICKÉ STRANY NA ČELE S PELLEGRINIM

Anna Belousovová: Peter Pellegrini sa neoddeľoval od Smeru a jeho sponzori do neho neinvestujú preto, aby sedel v kúte. Matoviča vymenia za Pellegriniho a pôjdu ďalej podľa nôt z ambasády vojenské konvoje na východ. Toto je nachystané a už skoro upečené. Kuchtíčka Zuzanka sa tiež pričinila. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 17.03.2021

Mám stále silnejší dojem, že sa tu na nás kuchtí nejaký podraz, nejaká habaďúra. Vyzerá to tak, že predčasné voľby sú skoro isté. Ale netešte sa. Isté sú preto, lebo je už istý aj ich výsledok. Taký výsledok, ktorý si prajú patróni z Hviezdoslavovho námestia. A ako by sme už mali vedieť, ich záujmy a záujmy Slovenska nie sú to isté. Skôr naopak. Tak poďme pekne po poriadku.

Najskôr ku koaličnej kríze a jej perspektívam vývoja.

Koaličnú krízu nevyvolal dovoz Sputnika, to je jasné. To bola len zámienka a potvrdenie plánu príprav predčasných volieb. Prečo predčasné voľby? Veľmi jednoduchá odpoveď. Voľby pred rokom nedopadli celkom tak, ako si ambasáda predstavovala. Do parlamentu sa o chlp nedostali PS-Spolu a prihodil sa im Matovič ako víťaz volieb. Doslova prihodil. Nikto s jeho výrazným víťazstvom nerátal. Dokonca ani on sám. Takže po voľbách museli variť z toho, čo bolo a Matovič sa stal premiérom.

Za rok ukázal, že nezvláda nič. Nezvláda funkciu, nezvláda seba, nezvláda pandémiu, nezvláda komunikáciu s verejnosťou ani s politickými partnermi. Ostatne tiež nič prekvapivé. Čo už chcete od chorého človeka. No jeho koaliční partneri ho rok nechali hrať sa na premiéra, respektíve rok ho nechali hrať sa s nami, s našimi životmi a zdravím.

A bolo im lautr jedno, že pri tej ich hre ľudia mrú po tisíckach. Prebrali sa až po roku, keď už bolo ukuchtené, čo bolo treba. Konkrétne? Je to veľmi jednoduché. Všetko je pripravené na predčasné voľby. Sulík, Remišová nemôžu byť tí zlí, ktorých by predčasné voľby na základe referenda odstavili od koryta. Oni musia byť tí dobrí. Tí, čo sami vyvolajú predčasné voľby "za oslobodenie Slovenska od Matoviča" . Rusi majú taký výraz, ktorý postavenie Matoviča dokonale vystihuje: „kozol odpuščenia" - voľne obetný baránok, alebo po našom "čierny Peter". Ale ten "kozol" mu sedí lepšie.

Takže zhrnuté:

Obetného somára majú. Sám sa nachystal. Prieskumy verejnej mienky ukazujú, ako by dopadli predčasné voľby. Do parlamentu by sa dostali proamerickí a pronaťácki progresívci. Matovičove percentá by získal Pellegrini . Sulík by posilnil. Na politický návrat sa chystá Kiska, ktorý by nahradil nepoužiteľnú Remišovú a je to hotové. Kollár ak sa po škandáloch, čo ho ešte čakajú vôbec dostane do parlamentu, sa pridá ku každému, kto mu dá privoňať ku korytu a sľúbi mu beztrestnosť.

Po voľbách by vznikla koalícia: Pellegrini, Sulík, Biháriová, Kiska. Hodí im to aj ústavnú väčšinu a pohodlné vládnutie. A nech ma nikto nepresviedča, že Pellegrini s nimi nepôjde. Pôjde a rád! Neoddeľoval sa od Smeru a jeho sponzori do neho neinvestujú preto, aby sedel v kúte. Jednoducho povedané: Matoviča vymenia za Pellegriniho a pôjdu ďalej podľa nôt z ambasády vojenské konvoje na východ. Toto je nachystané a už skoro upečené. Kuchtíčka Zuzanka sa tiež pričinila. Veď recepty jej priniesla osobne veľvyslankyňa USA. A pretože je všetko skoro hotové, môže si Sulík dovoliť doslova provokovať Matoviča, keď mu dáva ultimátum a typy na nového premiéra. Dobre on vie, čo to robí s krehkou psychikou premiéra. Kuchtík ňokov teraz skúša pre zmenu grilovanie. Ešte je tu možnosť záchrany: Skúsiť im do volieb pripraviť poriadne slovenské národné menu. Zvládneme to ?

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.