BLAHA: NEKÚPIŤ RUSKÚ VAKCÍNU JE NAJHLÚPEJŠIE ROZHODNUTIE V DEJINÁCH SLOVENSKA

Ľuboš Blaha: Vláda Igora Matoviča vysiela do sveta signál, že vakcína je zbraň. Signál, že na Slovensku nemôžeme používať lieky z Ruska, iba z Ameriky. 

Foto TASR
Dátum 19.02.2021

Vyzývam vládu Slovenskej republiky, aby okamžite prestala s chorobnou nenávisťou voči Ruskej federácii. Ak veria, že vakcíny môžu zachrániť státisíce životov, tak potom to, čo páchajú, je kolektívna samovražda. 

1. Aktuálne rozhodnutie vlády, že nenakúpi ruskú vakcínu Sputnik, pretože je podľa podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej, „geopolitickou zbraňou“, považujem za to najhlúpejšie rozhodnutie v dejinách moderného Slovenska. 

2. Nie preto, že by som bol fanúšikom očkovania. Ale preto, že ak raz vláda verí, že vakcínami môže zachrániť státisíce životov, tak týmto rozhodnutím vedome a úmyselne odsúdili na smrť státisíce ľudí. A toto je masaker, to vám poviem. 

3. Vláda Igora Matoviča vysiela do sveta signál, že vakcína je zbraň. Signál, že na Slovensku nemôžeme používať lieky z Ruska, iba z Ameriky. 

4. Nemôžeme asi ani počúvať ruskú hudbu, iba tú americkú či západoeurópsku. Nesmiete počúvať Čajkovského, iba Britney Spears. Nesmiete čítať Dostojevského, iba komiksy o supermanovi.

5. Veronika Remišová nechce nič z Ruska. Aj keby tým mala zachrániť životy. Ona tak veľmi nenávidí ruský národ, že predpokladám, že celú zimu kúrila zápalkami a z ideologických a geopolitických dôvodov bojkotovala ruský plyn – pekne sa doma chúlila v perinke a ohrievala si skrehnuté ruky nad sviečkou. 


6. Hádam by sa nezohrievala energiami z Ruska! Len to nie! Radšej zmrznúť ako brať ropu a plyn od Putina! Toto je vrchol absurdnosti! 

7. Ale úplne nádherné je, ako si Remišová strieľa do vlastnej nohy. Na jednej strane sa tvári, že očkovanie proti Covidu spasí celý svet a na druhej strane vyhlasuje, že vakcína je zbraň. Biologická zbraň. 

8. Pri všetkej úcte – ak je zbraň ruská vakcína, tak je ňou aj americká vakcína. Ak je zbraň Sputnik, tak je ňou aj Pfizer, aj Moderna. Slovensko vysiela signál do celého sveta – ľudia, neočkujte sa, bacha, vakcíny sú zbrane a môžu vás zahubiť. 

9. Toto je posolstvo Veroniky Remišovej. Antivaxeri z nej musia mať radosť. Gratulujeme. Ja som sa dať zaočkovať neplánoval, ale zase, až do takéhoto extrému som nikdy nezašiel, že by som vakcíny označoval za zbrane. Po tomto si myslím, že k odporcom očkovanie pribudnú ďalšie stovky tisíc Slovákov. To sa fakt podarilo.

10. A ešte ten argument, že vraj na ľuďoch nemôžeme opäť robiť pokusy. Po prvé, Remišová používa slovo „opäť“, čiže priznáva, že už sme raz pokusnými myšami boli – áno, pri Matovičovom celoplošnom testovaní. Vtedy jej nevadilo, že sa vláda zahrala na doktora Mengeleho? Vtedy nevadilo, že znásilnili milióny Slovákov?

11. Ale najlepšie je, že Remišovej vôbec nevadí, že ak máte v rekordne rýchlom čase vyvinutú vakcínu, vždy ide o pokus na ľuďoch. Vedľajšie účinky nemôžu byť známe a vyhodnotené v dlhšom čase.

12. Je jedno, či ide o vakcínu z Ruska alebo z Ameriky. Jednoducho ide o pokus na ľuďoch. A Remišová to nechtiac otvorene priznáva. Ďalšie víťazstvo antivaxerov, blahoželáme. Remišová mala dnes svoj deň. Kvôli svojej nenávisti k Rusku za jeden večer zlikvidovala celú kampaň za očkovanie, bravó.

13. Priatelia, opakujem – prestaňme s tou nenávisťou k ruskému národu. Toto je už cez všetky čiary. Slovensko musí mať dobré vzťahy na všetky štyri svetové strany. Všade môžeme hľadať inšpirácie, usilovať o mier a ostať slovenskými vlastencami. 

14. Sever, západ, východ aj juh. Mňa osobne vždy fascinovali sociálne štáty na severe Európy. Napísal som tucet kníh o západnej filozofii. Na juhu sa nachádzajú korene európskej civilizácie. A na východe sa rozprestiera bratský slovanský národ, ktorý nás oslobodil od fašizmu, nehovoriac o ďalších fascinujúcich východných kultúrach, ktoré sú tu tisícky rokov, ako je Čína či India.

15. Prečo niekto potrebuje nenávidieť iné kultúry a iné národy? Stokrát môžem kritizovať americkú zahraničnú politiku a nikdy som nechcel, aby sme sa opičili po Amerike, ale vždy som rešpektoval, že Američania idú svojou cestou. Rovnaký rešpekt mám aj k Rusku a k Číne. Ku všetkým národom. 

16. Ak dnes na Slovensku máme vládu, ktorá vidí iba Washington a Brusel, je to doslova samovražedné. A ak niekto sabotuje medicínu z Ruska len preto, že je z Ruska, je to doslova kolektívna samovražda. 

17. Ale nemýľme sa. Toto nie je len o Remišovej. Nech sa premiér Matovič netvári, že koaličná strana s výtlakom polotučného mlieka dokáže zablokovať kľúčové historické rozhodnutie vlády. 

18. Remišová vo vláde predsa nemá právo veta. Keby ho mala, ako je možné, že rovnako nezastavila aj celoplošné testovanie? Veď bola proti. Toto je celé iba ďalší Matovičov cirkusový podvod.

19. Pán premiér Matovič, nevyhovárajte sa na Remišovú. Chcete z nej teraz urobiť voodoo maňušku, ktorú bude teraz hejtovať celý národ – áno, zaslúžene. Ale toto je vaša zodpovednosť. Celej vlády.

20. Mohli ste buchnúť po stole a povedať, bude to takto. Ale vy ste ako vždy zradili Slovensko. Myslíte, že ste nejako vytrestali Rusov? Tí si tie vaše detinské škriepky ani nevšimli. Vy ste v prvom rade vytrestali Slovákov. 

Ďalej budú umierať – kvôli vašej nenávisti, kvôli vašej zadubenosti, kvôli vašej neschopnosti. Za toto jedného dňa budete súdení - všetci do jedného.   

PRESTAŇTE S TOU NENÁVISŤOU K RUSKÉMU NÁRODU! UŽ STAČILO!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.