BLAHA: SLOVENSKO POTREBUJE V BRUSELI A ŠTRASBURGU BOJOVNÍKOV

Kandidát na europoslanca a podpredseda NR SR Ľuboš Blaha: Som presvedčený, že ľudia za posledných päť rokov zistili, že v Bruseli sa piekli tie najhoršie rozhodnutia, aké potom prichádzali na Slovensko vrátane očkovania, vrátane nákupu vakcín.

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 22.05.2024

Slovensko potrebuje v Bruseli a Štrasburgu bojovníkov. Blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu môžu rozhodnúť o budúcnosti EÚ a Slovenska a strana Smer-SD ich berie veľmi vážne. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol kandidát na europoslanca Ľuboš Blaha (Smer-SD) Podľa neho tu nie je priestor na politické hry. „Trošku sa aj čudujem niektorým stranám, že robia takéto hry, že avizujú nejakých politikov, ktorí by kandidovali a potom nenastúpili," hovorí Blaha s tým, že Smer-SD má na kandidátke významných politikov, ktorí nebudú hrať s ľuďmi žiadne hry. „Nastúpime do Európskeho parlamentu a budeme bojovať za Slovensko, pokiaľ nás ľudia zvolia," vyhlásil.

Čo sa týka účastí ľudí na eurovoľbách, podľa Blahu sa situácia dramaticky zmenila. „Zoberte si, že ešte pred možno piatimi rokmi, keď boli naposledy európske voľby, tak sa riešili rôzne smernice, nariadenia a skôr technické témy. A dnes máme odrazu na stole tie najpálčivejšie témy Slovenska. Máme tému vojna či mier. To bude kľúčová téma týchto volieb," uviedol Blaha s tým, že to bude o tom, či zvíťazí vojnový hlas, ktorý reprezentujú progresívci, alebo naopak, mierový hlas, ktorý reprezentuje strana Smer-SD. „To isté platí o otázke tej kultúrnej agendy, kde nám progresívci vtláčajú zo západu rôzne tie LGBTI témy a rôzne kultúrne menšinové, dúhové témy," uviedol Blaha a doplnil, že vážnou témou je aj možnosť odobratia práva veta, čo by podľa neho ohrozilo národnú suverenitu SR. „Som presvedčený, že ľudia za posledných päť rokov zistili, že v Bruseli sa piekli tie najhoršie rozhodnutia, aké potom prichádzali na Slovensko vrátane očkovania, vrátane nákupu vakcín," zdôraznil Blaha a spomenul tiež témy, akými sú napríklad militarizácia, rusofóbia a nenávisť, ktoré podľa neho Slovákov zmobilizujú. Blaha je teda presvedčený, že účasť v európskych voľbách bude tentokrát vyššia. „Samozrejme, že to nebude na úrovni parlamentných alebo prezidentských volieb. Tipujem 33 – 35 percent," uzavrel Blaha.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.