BLUDY ZMÄTENEJ MYSLE PSYCHIATRICKÉHO PACIENTA

Roman Stopka:  Najväčšou tragédiou nášho občana je nekompetentnosť aktuálneho premiéra. Bezcieľne postupy vlády pod vedením Matoviča privedú SR k rozpadu štátu.

Foto jana BIROŠOVÁ
Dátum 02.10.2020

Ekonomické dôsledky pociťujú slovenskí občania v každej sfére a vláda opäť čoraz viac sprísňuje opatrenia, ktoré škodia ekonomike štátu a životu občanov. K čomu táto situácia privedie nielen Slovákov, ale aj štát ako taký?


Jaroslav Paška
podpredseda SNS

Neviem, či je dobré počúvať bludy zmätenej mysle psychiatrického pacienta. Slovenská ekonomika je po nástupe podivnej koalície podvodníkov v úplnom rozvrate. Štátne prostriedky sú rozhádzané a vláda nerobí nič, len žobre o peniaze v Bruseli. A to napriek tomu, že pandémia nás doposiaľ ani veľmi nezasiahla. Keď Matovič v marci ako pojašený zatváral obchody, školy aj výrobné podniky a táral o „blackoute štátu“, pohyboval sa náš denný prírastok nakazených rádovo do desiatok prípadov. Teraz máme od polovice augusta prírastky desaťnásobne vyššie, napriek tomu dokážeme zabezpečiť riadne fungovanie štátu, firiem, obchodov aj škôl... Z porovnania je iste aj analfabetovi jasné, že opatrenia, ktorými Matovič od tri mesiace dusil slovenskú ekonomiku a rozvracal život spoločnosti, nemali žiadne rozumné odôvodnenie v rizikách pandémie. Ak to parlamentná väčšina nevyrieši, ostane už asi len na nás slobodných občanoch, aby sme sa zomkli, zorganizovali a v rámci našich legitímnych práv a možností sa pokúsili vyprevadiť z úradov túto nešťastnú vládu skôr, ako narobí ďalšie veľké škody. Možno práve referendum o vypísaní predčasných volieb a silný tlak verejnosti môžu byť tou cestou. Pomôžete, prosím?


Milan Uhrík
poslanec EP, podpredseda ĽS Naše Slovensko

Ani jedna vláda doteraz nebola schopná našu pripravenosť na krízové situácie zvýšiť. Naopak, znižovali ju rozkrádaním, kšeftami a politikou „našich ľudí“. A to sa deje stále... Nikto z nich nesplnil svoje predvolebné sľuby a vo výsledku konali všetci vždy v prospech zahraničných záujmov, nie slovenských. Preto ani nemohli dokázať posilniť našu vlastnú pripravenosť na obdobie krízy, ktorá postihla celý svet. Ak by sme mali vytvorené vlastné, vnútroštátne kapacity na zvládnutie krízy, mohli sme to byť my, kto by pomáhal ostatným štátom a posilňoval zdravé, bilaterálne vzťahy so zahraničnými partnermi. Ak by sme mali skutočne expertné tímy, ktoré by pôsobili preventívne a mali pripravené pohotovostné plány, zásahy do života spoločnosti by dnes boli minimálne a najmä logické. Na dnešnej kríze vidíme neschopnosť súčasnej i predošlých vlád zabezpečiť „železné“ zásoby zdravotníckych pomôcok, garanciu potravinovej sebestačnosti a celkovo naplniť ľudskú potrebu bezpečia a istoty. Ak si občania nezvolia skutočnú zmenu, ktorá upevní zdravé základy, na ktorých spoločnosť stojí, tak s víziou dlhodobo udržateľnej a prosperujúcej spoločnosti sa môžeme rozlúčiť.


Ľuboš Blaha
poslanec NR SR (Smer-SD)

Premiér Matovič likviduje slovenskú ekonomiku, ktorej prepad je už na úrovni takmer 7 percent, a bude ešte horšie. Okrádajú ľudí o sociálne práva, seniorov o dôchodky, robotníkov o minimálnu mzdu, deti o obedy zadarmo. No zároveň lejú peniaze do bánk a posielajú státisíce bieloruskej opozícii. Slovensko sa rúti do katastrofy nie vinou covidu, ale vinou Matoviča. Jeho to však nezaujíma – aj v čase najťažšej krízy rieši svoj rodinný biznis a investuje svoje milióny do podozrivých fondov. Pritom, Slovensku sa dá pomôcť – predovšetkým keynesiánskymi opatreniami, teda investíciami do spotreby a kúpyschopnosti obyvateľstva. Ak by sme dali viac peňazí dôchodcom, rodinám, sociálne slabším, mohli by viac nakupovať a tým by sa pomohlo aj firmám a celej ekonomike. Toto navrhuje SMER-SD, toto je klasický sociálnodemokratický recept. Lenže neoliberálna vláda robí presný opak – žmýka ľudí a pomáha bankám. Sú nekompetentní, nesociálni a pokryteckí. Čím dlhšie budú vládnuť, tým viac sa bude Slovensko ponárať do ekonomického a sociálneho bahna.


Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Tvrdenia tohto druhu môže každý, aspoň trocha zorientovaný človek, brať do úvahy len v zmysle morbídneho humoru. Pán M. si týmito predbežnými výrokmi pripravuje základy na budúce tvrdenia, že je to všetko jeho osobná zásluha. Až nakoľko musí byť vedomostne plytký, pohŕdať pamäťou, mysľou, vôľou i záujmami iných ľudí, keď si neuvedomuje vlastnú biednosť nielen v praxi, ale ani v osobných výrokoch. Ním vedená vláda uznala problém vírusovej infekcie ako pandémiu a podľa toho sa aj správala v obmedzovaní slobody občanov. Žiaľ, často natoľko nekompetentne, že vyvolala silnú kritiku verejnosti, na ktorej podklade musela meniť svoje rozhodnutia. Najväčšou tragédiou nášho občana je nekompetentnosť aktuálneho premiéra. Ako sa mohlo stať, že autorita štátu, respektíve jej nositelia, neboli vyberaní z najlepších osobností Slovenskej republiky, ale zo zásob indivíduí z dna spoločnosti? Na tomto mieste sa tým nejdem zaoberať. Už sa stalo a ja to považujem za národnú tragédiu. Čím je zapríčinená, ponechám samostatnému rozboru politológov a hádam aj atestovaným odborníkom na stav duševna. Objektom skúmania by mali byť aspoň aktuálne podmienky, cieľové osobnosti, ale aj celkový stav a motívy konania elektorátu, ktorý umožnil vznik dnešného rozloženia politických síl v SR. Bezcieľne postupy vlády pod vedením Matoviča privedú SR k rozpadu štátu. Obávam sa, že pokiaľ bude o osude SR rozhodovať vláda dnešného zloženia, žiaden účinný liek nebude akceptovaný. Skutočným liekom môže byť personálna zmena, uplatňovanie pronárodnej personálnej politiky a odpútanie sa od štátodeštrukčných „spojencov“.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.