BULHARSKÉHO PREMIÉRA BOJKA BORISOVA DRONOM ŠPEHOVALI V JEHO SPÁLNI

Borisov obvinil prezidenta zo "špehovania prostredníctvom dronu, na verejnosti sa objavili zábery spiaceho Borisova v jeho posteli, ukazujú pištoľ na nočnom stole, hromadu 500-eurových bankoviek či zlaté tehly v otvorenej zásuvke nočného stola.

Foto WIKIPEDIA
Dátum 19.06.2020

SOFIA 19. júna (TASR/extraplus.sk) - Bulharský prezident Rumen Radev odmietol vo štvrtok obvinenia, podľa ktorých mal použiť dron na vyfotografovanie premiéra Bojka Borisova v jeho spálni. Niektoré z týchto fotografií kolovali aj na internete, píše agentúra DPA. Borisov obvinil prezidenta zo "špehovania prostredníctvom dronu", keďže na verejnosti sa objavili zábery spiaceho Borisova v jeho posteli zverejnené anonymom. Ďalšie zábery ukazujú pištoľ na nočnom stole, hromadu 500-eurových bankoviek či zlaté tehly v otvorenej zásuvke nočného stola.Radev býva v rezidencii neďaleko premiérovej vily vlastnenej štátom, ktorá sa nachádza v časti Bojana neďaleko Sofie. 

"V minulosti som síce pilotoval lietadlá a ovládal drony, no nemám nič spoločné s tým, o čom Borisov hovorí," tvrdí Radev, ktorý je bývalým bojovým pilotom.Radev už požiadal zodpovedné orgány, aby preskúmali pôvod zverejnených záberov.Borisov z vládnej strany Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB) v stredu večer obvinil svojich politických oponentov z marenia jeho snahy o zavedenie eura v Bulharsku tým, že sa ho pokúšajú zosmiešniť."Mám v úmysle viesť krajinu do bankovej únie EÚ a eurozóny. Nedonútia ma rezignovať", vyhlásil Borisov.

Bulharská konzervatívno-nacionalistická vláda plánuje požiadať v júli o vstup krajiny do európskeho mechanizmu výmenných kurzov ERM 2, ktorý je jedným z hlavných krokov k prijatiu eura. Počas uplynulých dní Bulharsko splnilo poslednú podmienku pre vstup do bankovej únie a čakárne na euro. V tejto krajine je však podľa Transparency International spomedzi členských štátov Európskej únie najvyššia miera korupcie. Ako tvrdia analytici, korupcia na vysokých postoch predstavuje najväčšiu prekážku, ktorá Bulharsku bráni v tom, aby prilákalo viac zahraničných investícií a stalo sa súčasťou schengenského priestoru.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Banner EP šírka

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.