ČAPUTOVÁ: NAŠE AUTOMOBILKY MUSIA VYRÁBAŤ ELEKTRICKÉ AUTÁ, INAK BUDÚ MAŤ PROBLÉM

Prezidentka pri návšteve Banskobystrického kraja navštívila dôležitého zamestnávateľa v regióne, ktorý zamestnáva vyše 600 ľudí v oblasti výroby súčiastok do áut

Foto tasr
Dátum 29.07.2020

BANSKÁ BYSTRICA/ZVOLEN 28. júla (extraplus.sk) – Sociálne témy, následky koronakrízy, ale aj investície do cestnej infraštruktúry boli témami utorkového úvodného stretnutia prezidentky Zuzany Čaputovej s predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Jánom Lunterom. Hlavu štátu hostil župan v historických priestoroch Vily Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici, kde si aj prezrela expozície venovanej životu a dielu významného maliara.

Prezidentkin program pokračoval návštevou dôležitého zamestnávateľa v regióne, ktorý zamestnáva vyše 600 ľudí. "Zaujímavosťou je, že väčšinu z nich tvoria ženy, ktoré tu vyrábajú súčiastky do elektromobilov. Podobných zamestnávateľov potrebuje tento región ako soľ, a nielen preto, že ekonomická kríza sa tu už podpísala na raste nezamestnanosti. Vďaka tomu, že sa firma venuje výrobe súčiastok pre elektromobily, nezasiahla ju ekonomická kríza tak, ako firmy pôsobiace v oblasti výroby pre klasické automobily. Je to potvrdením toho, ako je dôležité, aby naše automobilky boli úspešné v uchádzaní sa o výrobu elektrických áut," napísala prezidentka na sociálnej sieti.

Jej kroky smerovali do Zvolena okrem iného aj preto, že tu sídli naše Veliteľstvo vzdušných síl OS SR. "Ako hlavná veliteľka ozbrojených síl som rokovala s jeho velením o stave našej vzdušnej obrany a modernizačných plánoch. Som rada, že konštatovali pripravenosť chrániť bezpečnosť nášho vzdušného priestoru aj naďalej, a taktiež pripravenosť asistovať civilným zložkám v prípade krízových situácií v budúcnosti," doplnila hlava štátu.

 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.