ČAPUTOVÁ: POVERÍM ROBERTA FICA ZOSTAVENÍM VLÁDY

Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že konflikt k politike patrí, no tu sa politika stala konfliktom. Zdôraznila, že problematické je, že konflikt sa spomedzi politikov preniesol na občanov. Podčiarkla tiež, že politik musí slúžiť všetkým, nielen svojim priaznivcom, nemôže ignorovať ostatných.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 10.09.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová poverí víťaza volieb zostavením vlády. Urobí to aj keby to bol predseda strany Smer – slovenská sociálna demokracia Robert Fico. Hlava štátu to uviedla v relácii V politike televízie TA3. Poverenie víťaza volieb zostavovaním vlády je podľa nej ústavná tradícia.

Zdôraznila, že je to i prejav rešpektu voči voličstvu, ktoré si ho zvolilo. Prezidentka považuje za nesmierne dôležité, aby ľudia využili svoje demokratické právo a išli voliť. Dodala, že po voľbách vždy bude časť ľudí sklamaná. Vláda, ktorá vzíde z volieb, by podľa nej mala chápať, že má zodpovednosť za celú krajinu. Na Slovensku podľa prezidentky cítiť vysokú mieru frustrácie a sklamania. Dodala, že to súvisí s mnohými krízami, ktorým sme v uplynulých rokoch čelili.

„Politika sa akoby zredukovala na boj na zlikvidovanie nepriateľa,“ povedala. Uviedla tiež, že konflikt k politike patrí, no tu sa politika stala konfliktom. Zdôraznila, že problematické je, že konflikt sa spomedzi politikov preniesol na občanov. Podčiarkla tiež, že politik musí slúžiť všetkým, nielen svojim priaznivcom, nemôže ignorovať ostatných.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.