ČAPUTOVEJ NEDÔVERUJE 46 PERCENT NÁRODA

Úrad prezidentky si získal dôveru 44 percent respondentov, nedôveruje mu 46 percent. Polícii dôveruje 43 percent a nedôveruje 47 percent ľudí. Vláda si vyslúžila dôveru 26 percent opýtaných, nedôveruje jej 63 percent. Súdom dôveruje 23 percent ľudí a nedôveruje 66 percent.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 09.01.2024

Najdôveryhodnejšou národnou inštitúciou je Hasičský a záchranný zbor. Dôveruje mu 82 percent a nedôveruje osem percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK realizovaného v novembri a decembri 2023. V rebríčku nasleduje armáda, ktorej dôveruje 58 percent a nedôveruje 31 percent opýtaných. Tretie sú samosprávy s 52-percentnou dôverou a 37-percentnou nedôverou.

Úrad prezidentky si získal dôveru 44 percent respondentov, nedôveruje mu 46 percent. Polícii dôveruje 43 percent a nedôveruje 47 percent ľudí. Vláda si vyslúžila dôveru 26 percent opýtaných, nedôveruje jej 63 percent. Súdom dôveruje 23 percent ľudí a nedôveruje 66 percent. Parlamentu vyslovilo dôveru 16 percent respondentov, nedôveru 72 percent.

Spomedzi medzinárodných inštitúcií má najvyššiu dôveryhodnosť V4 s dôverou 55 percent opýtaných a nedôverou 36 percent. Nasleduje OSN, ktorej dôveruje 50 percent a nedôveruje 40 percent ľudí. NATO dôveruje 48 percent opýtaných a nedôveruje 44 percent. Európska únia si vyslúžila dôveru a nedôveru zhodne 46 percent opýtaných. Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1086 respondentov v období od 13. novembra do 17. decembra 2023.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.