ČESKÝ „MAJDAN“

Podľa organizátorov sa protesty konajú na 167 miestach v ČR. Ich hlavným cieľom je podľa organizátora, ktorým je spolok Milion chvilek pro demokracii, vyjadriť nesúhlas s postupom kabinetu v čase epidémie koronavírusu.

Foto AP
Dátum 09.06.2020

PRAHA 9. júna (TASR/extraplus.sk) - Na Staromestskom námestí v Prahe a na ďalších miestach v ČR sa v utorok začali ďalšie protesty namierené proti vláde a premiérovi Andrejovi Babišovi. Ich hlavným cieľom je podľa organizátora, ktorým je spolok Milion chvilek pro demokracii, vyjadriť nesúhlas s postupom kabinetu v čase epidémie koronavírusu. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Podľa organizátorov sa protesty konajú na 167 miestach v ČR. Okrem vyjadrenia nesúhlasu s postupom vlády v priebehu koronakrízy, netransparentnými nákupmi zdravotníckeho materiálu či "zastavením ekonomiky" a následnou nedostatočnou a pomalou finančnou pomocou podnikateľom je témou protestov opäť aj Babišov údajný konflikt záujmov.

Na úvod rečníci v Prahe pripomenuli, ako politici verejne ďakovali za rúška zakúpené z Číny, ale zato časť zákonodarcov odmietla poďakovať Taiwanu za darované pomôcky. "Ďakujeme, ďakujeme," skandoval potom dav stoviek ľudí.

Organizátori sa poďakovali aj predsedovi Senátu Milošovi Vystrčilovi, ktorý v utorok oznámil, že uskutoční diplomatickú návštevu Taiwanu.Celá akcia sa začala s prihliadnutím na opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Na pražskom Staromestskom námestí bolo pred začiatkom akcie vidieť na zemi nakreslené značky.Demonštranti sa v utorok zišli aj na ďalších desiatkach miest, niekde sa akcia začala už o hodinu skôr.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.