CUPER: ATENTÁTMI BOLI I NEHODY DUBČEKA A ZELENAYA, ZABIŤ CHCELI AJ MŇA

VIDEO: Bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic by mal podľa Jána Cupera sedieť tam, kde dnes úplne nevinne sedí jeho predchodca Dušan Kováčik. Práve Lipšic je totiž pôvodcom dvadsaťročného deformovania právneho systému za pomoci Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu, ale aj NAKA, prioritne vytvorených na likvidáciu opozície.

Foto jana birošová
Dátum 09.07.2024

Hosťom ďalšieho vydania relácie Diskusia na palete bol ústavný právnik Ján Cuper. V úvode rozoberá aktuálny verdikt Ústavného súdu SR, týkajúci sa novely Trestného zákona na základe podnetu, ktorý podala opozícia. Rozhodnutie ÚS, že spomenutá právna norma nie je v rozpore s ústavou, považuje za ďalšie víťazstvo súčasnej koalície. Fakt, že bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v súčasnosti pôsobí na legislatívnom odbore Generálnej prokuratúry SR, je podľa neho znepokojivý a Lipšic by mal podľa neho sedieť tam, kde dnes úplne nevinne sedí jeho predchodca Dušan Kováčik. Práve Lipšic je totiž pôvodcom dvadsaťročného deformovania právneho systému za pomoci Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu, ale aj NAKA, prioritne vytvorených na likvidáciu opozície.

Vrchol kriminalizácie opozičných predstaviteľov dosiahol tento systém za vlády Igora Matoviča. Tiež poznamenal, že v minulosti bol na politické ciele liberálmi zneužívaný aj Ústavný súd SR. Ten podľa jeho slov nie je zákonodarnou inštitúciou, nemôže stáť nad rozhodnutiami Národnej rady SR a nemôže zasahovať do politického systému štátu. Zneužívanie ústavného súdu je podľa neho dôsledkom zlyhania konkrétnych ľudí, nie ústavy. Rovnako to platí aj o úrade prezidenta SR, ktorý by nemal zneužívať vracanie zákonov v rámci politického boja. Vyzval novú hlavu štátu Petra Pellgriniho, aby v tomto zmysle neopakoval prax jeho predchodkyne Zuzany Čaputovej. Pripomenul, že anglická koruna v celej svojej histórii nevrátila do parlamentu jediný zákon.

V ďalšej časti interview sa venoval situácii na Slovensku po atentáte na premiéra Roberta Fica. Konštatoval, že nenávisť zliberalizovanej časti obyvateľstva sa nezmiernila. Ako príklad spomenul názory, že atentát na premiéra zinscenovala strana Smer. Stotožňuje sa s názormi, že pokus o vraždu predsedu vlády nebol činom jednotlivca. Vyjadril názor, že atentáty boli v minulosti boli formou autonehody spáchané aj na Alexandra Dubčeka a Romana Zelenaya.

Za neúspešný atentát na svoju osobu označil autonehodu z roku 2005, keď ho vo večerných hodinách v Modre oslepilo terénne vozidlo, vzápätí doňho narazilo a následne zmizlo. TV Markíza, ktorá bola prekvapivo okamžite na mieste, prezentovala nehodu ako dôsledok Cuperovej jazdy pod vplyvom alkoholu a náraz iného automobilu označovala za jeho výmysel. Polícia nikdy spomenuté auto nevypátrala. Cuper v tom čase kandidoval na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a útok mohol byť dielom jeho konkurentov. Preferencie sa mu po medializovaní nehody znížili z pätnástich na sedem percent.

Cuper si myslí, že v nasledujúcom období na Slovensku nebudeme svedkami upokojenia situácie, pretože zahraniční tútori progresívno-liberálnej opozície si želajú opak. Tá neuvažuje o ospravedlnení sa za šírenie nenávisti, vedúcej k ataku na premiéra. Ospravedlnenia sa podľa jeho názoru nedočkáme ani od exprezidentky Čaputovej, ktorá, ako povedal, bola po Lipšicovi najväčšou porušovateľkou ústavy.

Celé video si môžete pozrieť tu:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.