DAG DANIŠ: POKRAČOVANIE RELÁCIE NA TELO BOLO NEUDRŽATEĽNÉ

Publicista Dag Daniš: Z profesionálneho problému Kovačiča so zabezpečením hostí sa stal nakoniec problém pre celú televíziu. Kovačič pár dní po atentáte na premiéra pozval do relácie – už opäť - Michala Šimečku. Šimečka mal teda pred týždňom v Na telo komentovať atentát na Fica bez oponenta. Sám.

Foto tv markíza
Dátum 27.05.2024

Moderátor relácie Na telo Michal Kovačič prehovoril v nedeľu na záver relácie o snahách vedenia Markízy cenzurovať jeho reláciu, ale aj televízne spravodajstvo.

„Boj o podobu spravodajstva televízie Markíza prebieha už celé mesiace. Pokusy o cenzúru v diskusiách sa začali hneď začiatkom roka a dennodenným tlakom krátko nato čelili aj Televízne noviny. Vďaka tomu, že sa naša redakcia nezľakla, zomkla sa a spoločne sa im postavila, dodnes majú úplne inú podobu než tú, do akej ich naše vedenie tlačí,“ povedal moderátor Michal Kovačič vo svojom prejave v závere relácie.

Pár slov k zastaveniu relácie Na telo s Michalom Kovačičom poznamenal aj publicista Dag Daniš. Vypichol body, pre ktorého bola podľa neho relácia neudržateľná:

„Na telo už nebola politická diskusia, ale hybridný formát, v ktorom odmietali vystupovať viaceré strany. Dôvod: mali problém s progresívnym moderátorom Kovačičom.

Z profesionálneho problému Kovačiča so zabezpečením hostí sa stal nakoniec problém pre celú televíziu. Namiesto politických diskusií vysielala ich atrapu. Rozhodnutiu o zastavení relácie predchádzal jeden zvláštny (a vrcholne trápny) incident. Kovačič pár dní po atentáte na premiéra pozval do relácie – už opäť - Michala Šimečku (Eštok totiž nakoniec predbežne prisľúbenú účasť odmietol, keďže koalícia Markízu bojkotuje).

Šimečka mal teda pred týždňom v Na telo komentovať atentát na Fica bez oponenta. Sám. Respektíve s progresívnym moderátorom. Vedenie Markízy malo s rozhodnutím Kovačiča, celkom pochopiteľne, problém. Jednak preto, že lídra PS Šimečku si Kovačič pozval do relácie aj pred pár týždňami (po ňom Čaputovú, pred ním Kolíkovú). A potom preto, že ďalšie vystúpenie Šimečku v Na telo by pár dní po atentáte na Fica pôsobilo nevhodne. Ako ďalšia ukážka nadpráce progresívneho moderátora. Účasť Šimečku, ktorý mal v Na telo sám rečniť o atentáte na Fica, bola nakoniec v nedeľu zrušená. Potichu. V relácii, ktorá mala byť kedysi politickou diskusiou, vystúpili len kazateľ a psychológ... Nakoniec vedenie Markízy stratilo s Kovačičom trpezlivosť a rozhodlo o pozastavení týchto naozaj podivných politických "diskusií". Markíze želám, a celkom úprimne, aby bola úspešnou a nezávislou televíziou. A hlavne: aby si už nemýlila nezávislosť s progresívnym aktivizmom. Sú to dve celkom nezlučiteľné veci,“ zakončil Daniš.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.