MÉDIÁ

ROK PRAVDY - SLOVÁCI V PODRUČÍ VLÁDY Z ULICE

Dátum 07.04.2021

Lenka Mayerová: Ľudia hľadajú pravdu, objektívne informovanie, a to našli práve v dennom spravodajstve Extra plus. Úspech nie je len môj. Motor bez kvalitných súčiastok by nefungoval. A tak by Extra plus tiež nemohlo fungovať bez môjho skvelého, výrazne mladého tímu, ktorému patrí veľké poďakovanie, presne tak ako aj našim čitateľom a priaznivcom.

ZOMRELA NOVINÁRKA MONIKA ŠČEVOVICHOVÁ

Dátum 04.03.2021

Lenka Mayerová: Správa ma mimoriadne zasiahla, že Monika odišla do neba. Hoci sme sa v ostatnom čase nevídali, mám na ňu len tie najpríjemnejšie spomienky zo spoločných študentských čias na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde sme spolu študovali publicistiku.

RTVS PRIZNÁVA: HRANICE SATIRY BOLI V LUČANSKÉHO PRÍPADE PREKROČENÉ

Dátum 27.01.2021

Predseda Rady RTVS Igor Gallo potvrdil, že téma v relácii Pumpa bola absolútne nešťastná. „Komentovať v rámci politickej satiry smrť človeka, ktorá polarizovala spoločnosť, je nevhodné,“ zdôraznil.

MATOVIČOVA VLÁDA CHYSTÁ ÚSTAVNÝ ZÁKON NA OCHRANU NOVINÁROV

Dátum 17.01.2021

Modrovský: Procesy sledovania novinárov zasahujú do nezávislosti žurnalistiky, práce konkrétnych novinárov ako aj redakcií.

EXTRA PLUS - OSTROV SLOBODY V TOXICKOM MORI MAINSTREAMU

Dátum 25.12.2020

Lenka Mayerová: Voliči umožnili, aby sa do vedenia štátu dostali doslova ľudia z ulice, ktorí svojím konaním každý deň demontujú slovenskú štátnosť a mainstreamové médiá spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou túto vládu podporujú a prehliadajú nechutnú minulosť predsedu parlamentu, neschopnosť a zákernosť súčasného premiéra, alebo aroganciu ministra obrany.

ZOMREL NOVINÁR, PUBLICISTA MILAN BLAHA

Dátum 22.12.2020

Milan Blaha pôsobil vo viacerých médiách na pozícii redaktora, moderátora či komentátora. Okrem toho sa venoval aj publikačnej činnosti.

EÚ CHCE CHRÁNIŤ NOVINÁROV A SLOBODU MÉDIÍ

Dátum 26.11.2020

"Často dochádza k zastrašovaniu novinárov, a to aj zo strany politikov, čo je nebezpečné a platí to aj pre Slovensko," uviedla Ďuriš Nicholsonová.

KÖLES VYZÝVA NA CELOVLÁDNY BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM A REGULÁCIU SOCIÁLNYCH SIETÍ

Dátum 17.11.2020

Podľa Kölesa by mala vláda využiť spoluprácu s mimovládnymi organizáciami a aktivistami v boji proti dezinformáciám a propagande. Köles navrhuje postihovať šíriteľov nepravdivých informácií. Najväčším problémom sú podľa neho sociálne siete cez, ktoré sa šíria dezinformácie.

MATOVIČ DÁVA NOVINÁROM PODNET NA KRITIKU

Dátum 14.11.2020

„Niektorým novinárom akoby chýbal potrebný odstup a náhľad a majú negatívny pohľad na všetko. Neodpustím si jednu poznámku na okraj, ktorá patrí k médiám už od nepamäti. Médiá by nemali hlásať svoju pravdu a trvať na nej, ony by mali pravdu hľadať,“ myslí si Múdry.

CENZÚRA – RTVS ZASTAVILA REPORTÁŽ O KALAVSKEJ A KRČMÉRYHO ŠKOLE

Dátum 08.10.2020

Portál omediach.com priniesol informáciu o cenzúre v RTVS. Redakcia Reportéri pripravovala príspevok o pochybnom titule bývalej ministerky zdravotníctva Kalavskej a o Krčméryho Vysokej škole Sv. Alžbety.

Stránky