MÉDIÁ

PRIESKUM: NEZÁVISLOSŤ SPRAVODAJSTVA MARKÍZY A STVR JE OHROZENÁ!

Dátum 11.07.2024

Podľa prieskumu konštatuje ohrozenie nezávislosti spravodajstva oboch médií zhodne po 49 percent respondentov. V prípade Markízy si opak myslí 28 percent a v prípade STVR 31 percent opýtaných. Jedna pätina respondentov v oboch prípadoch na otázku nevedela odpovedať.

PRIESKUM: SLOVÁCI NEDÔVERUJÚ SPRAVODAJSTVU

Dátum 08.07.2024

Najvyššiu mieru dôvery dosahuje Fínsko so 69 percentami. Najnižšia dôvera zo 47 analyzovaných krajín je v Grécku a Maďarsku s 23 percentami, nasledovanými Slovenskom s 25 percentami. 

KOVAČIČ DO DVTV NEPÔJDE, NECHCE PRACOVAŤ S FRINDTOM

Dátum 04.07.2024

„Keď som pred sedemnástimi rokmi musel odísť z vtedajšej STV, Miro tam ostal. Keď pred šiestimi rokmi za Jaroslava Rezníka musela odísť moja manželka, Miro tam ostal,“ vyjadril sa Michal Kovačič. Pracovať vraj chce s novinármi, ktorí sa pri morálnych dilemách „neohnú“.

ZO ZÁKULISIA BÝVALEJ RTVS: UKRADNUTÝ PROJEKT

Dátum 04.07.2024

V čase najväčšieho tlaku na odchod redaktoriek Kultúry SK sa začalo v kuloároch pošepkávať o vzniku analogického projektu z dielne NUNEZ NFE s pracovným názvom Aplauz. Požiadavky na výrobu jedného dielu magazínu Aplauz predstavujú 27-tisíc eur. Jedna časť Kultúry SK, na ktorú údajne chýbajú financie, sa pritom vyrába za zlomok tej sumy, a to aj s ohľadom na tri interné platy redaktoriek.

PELLEGRINI: V RADE STVR BUDÚ OSOBNOSTI, ZA KTORÉ SA OBČANIA NEBUDÚ HANBIŤ

Dátum 01.07.2024

Peter Pellegrini, prezident: Ak sa vládna koalícia dovoláva väčšej odbornosti pri riadení verejnoprávneho média, nech k nej sama prispeje zvolením skutočných odborníkov, za ktorých hovorí ich celoživotná práca v mediálnej či ekonomickej oblasti, a nie výstrelky na sociálnych sieťach či spochybňovanie základných vedeckých faktov.

KOVAČIČ UVAŽUJE, ŽE SA BUDE S MARKÍZOU SÚDIŤ

Dátum 28.06.2024

S jeho výpoveďou nesúhlasili odbory, ktorých je Kovačič predsedom. Vedenie televízie žiadali, aby svoje stanovisko cez leto premysleli a na jeseň vrátili reláciu Na telo aj s moderátorom Kovačičom späť na obrazovku, to sa však neudeje.

RÁDIO SLOBODNÁ EURÓPA FINANCOVANÉ AMERICKOU VLÁDOU ZVAŽUJE ZALOŽIŤ SLOVENSKÚ POBOČKU

Dátum 28.06.2024

Rádio vo forme spravodajských webov funguje v krajinách Európy a Ázie, kde je ohrozená sloboda médií. O tú majú zrejme Američania strach aj na Slovensku.

ODVETA MOSKVY: RUSI ZABLOKUJÚ DENNÍKY N AJ SME

Dátum 25.06.2024

Ruské ministerstvo vo svojom vyhlásení uviedlo, že tieto médiá šíria nepravdivé informácie o tzv. špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine.

RUSI ZABLOKUJÚ DENNÍK N, SME A ĎALŠIE ZÁPADNÉ MÉDIÁ

Dátum 25.06.2024

Ďalšími médiami, ktorých obsah bude Rusko blokovať, je napríklad Česká televize a Seznam Zprávy, nemecký Der Spiegel a Frankfurter Allgemeine Zeitung, španielsky El País, talianska La Stampa a La Repubblica či francúzsky Le Monde či Libération.

KOVAČIČ DOSTAL PADÁKA, V MARKÍZE HO UŽ NECHCÚ

Dátum 25.06.2024

Michal Kovačič podľa vedenia televízie hrubo porušil pracovnú disciplínu, keď na záver májovej relácie povedal, že Markíza vyvíja na redaktorov spravodajstva politický tlak a že pokusy ovplyvňovať informácie a diskusie prichádzajú aj od vedenia televízie.

Stránky