MÉDIÁ

EXTRA PLUS - OSTROV SLOBODY V TOXICKOM MORI MAINSTREAMU

Dátum 25.12.2020

Lenka Mayerová: Voliči umožnili, aby sa do vedenia štátu dostali doslova ľudia z ulice, ktorí svojím konaním každý deň demontujú slovenskú štátnosť a mainstreamové médiá spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou túto vládu podporujú a prehliadajú nechutnú minulosť predsedu parlamentu, neschopnosť a zákernosť súčasného premiéra, alebo aroganciu ministra obrany.

ZOMREL NOVINÁR, PUBLICISTA MILAN BLAHA

Dátum 22.12.2020

Milan Blaha pôsobil vo viacerých médiách na pozícii redaktora, moderátora či komentátora. Okrem toho sa venoval aj publikačnej činnosti.

EÚ CHCE CHRÁNIŤ NOVINÁROV A SLOBODU MÉDIÍ

Dátum 26.11.2020

"Často dochádza k zastrašovaniu novinárov, a to aj zo strany politikov, čo je nebezpečné a platí to aj pre Slovensko," uviedla Ďuriš Nicholsonová.

KÖLES VYZÝVA NA CELOVLÁDNY BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM A REGULÁCIU SOCIÁLNYCH SIETÍ

Dátum 17.11.2020

Podľa Kölesa by mala vláda využiť spoluprácu s mimovládnymi organizáciami a aktivistami v boji proti dezinformáciám a propagande. Köles navrhuje postihovať šíriteľov nepravdivých informácií. Najväčším problémom sú podľa neho sociálne siete cez, ktoré sa šíria dezinformácie.

MATOVIČ DÁVA NOVINÁROM PODNET NA KRITIKU

Dátum 14.11.2020

„Niektorým novinárom akoby chýbal potrebný odstup a náhľad a majú negatívny pohľad na všetko. Neodpustím si jednu poznámku na okraj, ktorá patrí k médiám už od nepamäti. Médiá by nemali hlásať svoju pravdu a trvať na nej, ony by mali pravdu hľadať,“ myslí si Múdry.

CENZÚRA – RTVS ZASTAVILA REPORTÁŽ O KALAVSKEJ A KRČMÉRYHO ŠKOLE

Dátum 08.10.2020

Portál omediach.com priniesol informáciu o cenzúre v RTVS. Redakcia Reportéri pripravovala príspevok o pochybnom titule bývalej ministerky zdravotníctva Kalavskej a o Krčméryho Vysokej škole Sv. Alžbety.

RTVS SA BRÁNI - ODMIETA CENZÚRU

Dátum 08.10.2020

Portál omediach.com priniesol informáciu o cenzúre v RTVS. Redakcia Reportéri pripravovala príspevok o pochybnom titule bývalej ministerky zdravotníctva Kalavskej a o Krčméryho Vysokej škole Sv. Alžbety.

KANDIDÁTI NA ČLENOV RVR BUDÚ MOŽNO PODSTUPOVAŤ VEREJNÉ VYPOČUTIE

Dátum 15.09.2020

Poslanci Vetrák a Čekovský argumentujú tým, že verejné vypočutie predstavuje silný nástroj na zvýšenie úrovne výberového procesu. Odpovede kandidáta na doplňujúce otázky členov výboru, vraj môžu prispieť k utvoreniu si komplexného obrazu o vhodnosti toho-ktorého kandidáta na funkciu člena rady.

AMERIČANIA: ČÍNA SA VYHRÁŽA A VYHOSŤUJE AMERICKÝCH NOVINÁROV

Dátum 09.09.2020

Čína v prvej polovici tohto roka už vylúčila najmenej 17 zahraničných novinárov. Očakáva sa, že budú nasledovať ďalší, píše AFP.

MAINSTREAMOVÝM MÉDIÁM HROZIA BANKROTY A PREPÚŠŤANIE NOVINÁROV

Dátum 31.08.2020

Vlády viacerých štátov chcú dostať vydavateľské domy z rúk zahraničných vlastníkov napríklad v Rusku, v Poľsku, či v Maďarsku. Mnohé zahraničné médiá označili svetoví politici štatútom cudzieho agenta. 

Stránky