DANKO: DÚBRAVKU BUDEM ZAMETAŤ OD RÁNA DO VEČERA

Starostovi bratislavskej Dúbravky som povedal, že ak budú verejnoprospešné práce, sám tam dobrovoľne prídem, povedal. Dodal, že ak mu prikážu zametať Dúbravku, bude ju zametať od rána do večera. Zároveň priznal, že dostal šmyk a je to jeho chyba. Alkohol podľa vlastných slov pred šoférovaním nepožil. 

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 15.01.2024

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a podpredseda parlamentu Andrej Danko sa za svoju štvrtkovú dopravnú nehodu ospravedlnil. Ako ďalej uviedol v diskusnej relácii O 5 minút 12 verejnoprávnej televízie RTVS, škoda je vyčíslená na zhruba 1 500 eur. Danko tvrdí, že kontaktoval Magistrát hlavného mesta SR Bratislava, kam v pondelok pôjde a škodu zaplatí.

„Starostovi bratislavskej Dúbravky som povedal, že ak budú verejnoprospešné práce, sám tam dobrovoľne prídem," povedal. Dodal, že ak mu prikážu „zametať" Dúbravku, bude ju „zametať" od rána do večera. Zároveň priznal, že dostal šmyk a je to jeho chyba. Alkohol podľa vlastných slov pred šoférovaním nepožil. Auta sa Danko plánuje nedotknúť, kým nebude prípad vyšetrený.

„Odišiel som preto, lebo, ako stará škola, som bol v tom, že ak človek spôsobí škodu do 3 900 eur, tak by nemal byť na mieste. Čo mi teda vysvetlili, že to tak nefunguje," tvrdí Danko. Zároveň avizoval, že nehoda bude vyšetrovaná. „Hanbím sa. Skúšal som nové vozidlo a dopadlo to zle. Pokiaľ by to malo oslabiť koalíciu, na druhý deň vyvodím zodpovednosť," dodal.

Šéfa hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredsedu parlamentu Michala Šimečku nepresvedčili Dankove argumenty a tvrdí, že mal ostať na mieste dopravnej nehody a zavolať políciu. „PS bude žiadať o mimoriadnu schôdzu v Národnej rade SR na odvolanie Danka z postu podpredsedu parlamentu," avizoval Šimečka, ktorý v relácii zároveň uviedol, že Danko odmieta odpovedať na otázku, či sa podrobil dychovej skúške. Predseda SNS Šimečkovi odpovedal slovami: „áno, fúkal som".

Na Šimečkovu otázku, aký bol výsledok dychovej skúšky, uviedol: „nula". Šéf národniarov mal v noci zo štvrtka na piatok dopravnú nehodu na jednej z križovatiek v bratislavskej Dúbravke na Saratovskej ulici. Sedel za volantom auta, ktoré narazilo do semaforu a znefunkčnilo svetelnú križovatku. Opozícia ho vyzvala na odchod z funkcie z dôvodu, že nehodu bezprostredne neohlásil na polícii a s nabúraným autom ušiel. Polícia ho neskôr našla aj na základe olejovej škvrny, ktorá viedla do politikovej garáže.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.