DANKO: PELLEGRINI MUSÍ POVEDAŤ, ČI PODĽAHNE POKUSOM ŠIMEČKU

Cieľom podľa Andreja Danka musí byť čo najskôr ukončiť mandát vlády odborníkov premiéra Ľudovíta Ódora. „Slovensko potrebuje inú, sociálnu vládu, vláda podporovateľov Progresívneho Slovenska musí čo najskôr skončiť,“ vyhlásil.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 08.10.2023

Slovenská národná strana (SNS) je pripravená urobiť všetko pre to, aby čo najskôr vznikla nová vláda. Po sobotňajšom mimoriadnom sneme SNS to uviedol predseda strany Andrej Danko. Danko priznal, že národniari majú ambíciu byť súčasťou vlády, nechcú sa tam však tlačiť za každú cenu. „Podporíme akúkoľvek vládu, kde bude Robert Fico premiér,“ zdôraznil Danko. „Aj keby sa predseda Smeru-SD rozhodol pre spojenie spolu s Hlasom a KDH, akceptovali by sme to a takúto vládu by sme podporili,“ dodal s tým, že vládu, v ktorej bude PS alebo SaS, jeho strana nepodporí.

Podľa Danka sa však musí predseda Hlasu Peter Pellegrini jasne vyjadriť, či má záujem vstúpiť do koalície so Smerom. „Musí verejnosti zodpovedať definitívne otázku, či podľahne pokusom Michala Šimečku (PS), alebo je pripravený ísť na pozíciu predsedu parlamentu a spolupracovať s vládou Roberta Fica,“ poznamenal. Cieľom podľa neho musí byť čo najskôr ukončiť mandát vlády odborníkov premiéra Ľudovíta Ódora. „Slovensko potrebuje inú, sociálnu vládu, vláda podporovateľov Progresívneho Slovenska musí čo najskôr skončiť,“ vyhlásil.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.