DANKO PROTI DANKOVI

Predseda SNS: Nikto sa nebude z islamu vysmievať!

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 20.11.2016

Ak by sme mali odhadnúť, kto je najväčším ideologickým protivníkom Andreja Danka v roku 2016, bol by ním jednoznačne Andrej Danko z roku 2015. Vyzerá to tak, že predsedu parlamentu v súčasnosti interesujú záujmy snáď každého národa a náboženskej skupiny viac, ako záujmy kresťanských Slovákov, na ktorých obhajobe a podpore Slovenská národná strana vždy stála. Na internete sa 20. novembra objavila zaujímavá pasáž z tlačovej besedy predsedu parlamentu z 28. októbra, v ktorej zapálene predniesol: „Nikto sa nebude z islamu vysmievať, popierať ho!“ Na internetovej stránke SNS však ešte dnes nájdete článok z januára 2015 s titulkom „Andrej Danko: Islamizácia sa začína kebabom!“ Použiť žemľu s mäsom ako paušálny symbol štrnásť storočí starej islamskej kultúry a desiatok rozmanitých moslimských národov s odlišnými tradíciami a kuchyňami, je jednoznačne posmešné. Nejde o nič tragické, náboženská satira je súčasťou európskej kultúry po stáročia. Čo je teda Andrejovi Dankovi prednejšie, neuraziť vysoko urážlivú moslimskú komunitu alebo zachovať tradičnú slobodu prejavu pre všetkých Európanov? Islam je totiž súbor ideí a žiaden súbor ideí si nezaslúži štátnu ochranu pred satirou a akokoľvek ostrou racionálnou kritikou iba preto, aby sa ochránili city jeho vyznávačov.

https://www.youtube.com/watch?v=GdV9u0fI1I8&feature=share

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=643346785847787&id=508064966042637

http://www.sns.sk/aktuality/andrej-danko-islamizacia-sa-zacina-kebabom/

Andrej Danko: Islamizácia sa začína kebabom!

Zákaz nosenia burky, zákaz výstavby mešít a minaretov, zákaz vstupu slovenských občanov, ktorí bojovali za Islamský štát, zvýšenie kvóra na registráciu cirkvi na 50-tisíc podpisov – to sú opatrenia, ktoré by podľa Slovenskej národnej strany mali legislatívne platiť na Slovensku v boji proti islamizácii krajiny. Na tlačovej besede v pondelok 12. januára to uviedol predseda SNS Andrej Danko.

Keď sme v roku 2011 ako prví upozorňovali na nebezpečenstvo islamizácie v Európe, boli sme obviňovaní, že nastoľujeme pseudoproblémy. Nedávne udalosti vo Francúzsku však tieto obavy potvrdili, povedal Andrej Danko.

Islam podľa predsedu SNS jednoducho do Európy nepatrí. ,,Vážim si každého bez ohľadu na vierovyznanie, farbu pleti, či orientáciu. Nemáme právo zasahovať do vierovyznania akéhokoľvek človeka, ale máme právo žiadať, že nie my sa budeme svojimi právnymi normami prispôsobovať im, ale pokiaľ budhisti alebo moslimovia žijú u nás, musia sa prispôsobiť nám,” dodal Andrej Danko s tým, že islam nie je len náboženstvo, ale aj súhrn politických a právnych noriem, ktorých prvky už zasahujú aj do Európskej legislatívy (ako príklad uviedol Škandináviu, kde zamestnávateľ musí umožniť modlitbu počas pracovnej doby). Ďalej poukázal na trestné právo šaría, ktoré je aplikáciou týchto prvkov pre Európanov absolútne nepochopiteľné.

Predseda SNS parafrázoval výrok, ktorý odznel vo Francúzsku, že islamizácia krajiny sa začína stánkami s kebabom a v konečnom dôsledku vyústi až do nárokov na zmenu právneho a sociálneho systému. Slovensko i Európa sú však kresťanské a preto každý, kto sem príde a verí v iného Boha, ale musí rešpektovať európsky právny systém, pričom zostane rešpektované jeho vierovyznanie.
,,Musíme urobiť všetko pre to, aby Európa ostala kresťanská,” zdôraznil Andrej Danko. Podľa neho nestačí, aby predstavitelia štátu len deklarovali potrebu boja proti islamizácii, ale aby prijali zásadné opatrenia: Zákaz nosenia burky, zákaz výstavby mešít a minaretov ako aj zvýšenie kvóra na registráciu cirkvi z 20-tisíc na 50-tisíc podpisov. Tieto požiadavky nie sú v rozpore s Chartou ľudských práv, povedal. ,,Je mi jasné, že aj na Slovensko bude prichádzať čoraz viac cudzincov, budú vznikať miešané manželstvá. Každý však tu musí dodržiavať slovenský právny poriadok,” zdôraznil Andrej Danko.

Na Slovensku dosiaľ nestojí ani jeden minaret či mešita. Islamská komunita v SR však už vykúpila pozemky pod nemocnicou na Kramároch v Bratislave, kde údajne chce postaviť takéto objekty. Predseda SNS vyjadril podporu výrokom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a následne aj ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka, ktorí uviedli, že ,,politika multikulturalizmu v Európe zlyhala”. Vyslovil tiež rozhorčenie nad udalosťami v Paríži a vyjadril v mene SNS úprimnú sústrasť obetiam terorizmu vo Francúzsku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.