DO BENÁTOK SA VRÁTILI ZVIERATÁ

Rapídny úbytok turistov a čistejšia voda v kanáloch prilákali do mesta ryby a labute, v prístavoch ľudia zahliadli delfíny

Foto ARCHÍV
Dátum 19.03.2020

BENÁTKY 19. marca (Startitup.sk/CGTN/Extraplus.sk) - Obyvatelia Benátok sa tešia z čistejších vodných kanálov. Vo vode, ktorá je väčšinou zakalená, je možné vidieť aj ryby. Ulice a kanály v meste sú takmer prázdne a kal vo vode sa tak mohol usadiť, informuje BBC.

Dôvodom sú zákazy, ktoré úrady vydali v súvislosti so šírením nového koronavírusu. Obmedzenia v turistami obľúbenom meste pomáhajú pri znižovaní znečistenia.

„Kanály sú určite čistejšie. Na vode nie je možné vidieť žiadne člny, doprava je zastavená,“ povedal pre BBC miestny obyvateľ Sergei Michenko.

Z kanálov zmizli gondoly plné turistov. Príroda si berie vodu späť. Po rokoch sa vrátili aj labute.Úbytok turistov je viditeľný v celom Taliansku. V rímskych fontánach sa kúpu kačice, v kedysi rušných prístavoch ľudia pozorujú delfíny.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.