DOLINKOVÁ ODMIETA OPOZIČNÉ DÔVODY NA JEJ ODVOLANIE

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková  odmieta argumenty opozície, ktorá sa ju pokúsila z pozície odvolať. Jej návrh označila za slabo odôvodnený. Kritizovala aj diskusiu v pléne, hovorí o divadle opozície. Štyria opoziční poslanci podľa nej dookola opakovali to isté. Za veľa vecí, ktoré jej vyčítali, pritom podľa nej môžu iniciátori jej odvolávania, a to Marek Krajčí, Peter Stachura a Oskar Dvořák.

Foto SITA/ MICHAL VETERNIK
Dátum 14.05.2024

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) sa poďakovala koaličným partnerom a poslancom za podporu. Zdôraznila, že o problémoch v zdravotníctve diskutovala aj s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) a dostala uistenie o podpore zo strany vlády. Naďalej odmieta argumenty opozície, ktorá sa ju pokúsila z pozície odvolať. Jej návrh označila za slabo odôvodnený.

Kritizovala aj diskusiu v pléne, hovorí o divadle opozície. Štyria opoziční poslanci podľa nej dookola opakovali to isté. Za veľa vecí, ktoré jej vyčítali, pritom podľa nej môžu iniciátori jej odvolávania, a to Marek Krajčí (hnutie Slovensko), Peter Stachura (KDH) a Oskar Dvořák (PS). Ministerka poznamenala, že pri nástupe do funkcie dostala na ministerstve veľa rozrobených a nedokončených vecí. Napríklad optimalizáciu siete nemocníc.

"Jednotlivé nemocnice neboli viac ako rok zaradené do jednotlivých typov a ja som akútne musela situáciu riešiť," povedala. Pripomenula, že po nástupe do funkcie museli začať riešiť aj pediatrickú krízu a poukázala na novelu zákona, ktorú v utorok schválil parlament. Tá má skrátiť ordinačné hodiny pediatrických ambulancií tak, aby ordinovali počas celého týždňa a jeden deň aj do neskorších hodín popoludní.

Deklarovala tiež, že na týždennej báze dostáva aj odpočty pri projektoch, na ktoré sa majú čerpať financie z fondu obnovy. Odvolávanie Dolinkovej iniciovali opozičné hnutie Slovensko, PS a KDH. Argumentovali neriešením problémov zdravotníctva, ako sú kolabujúci ambulantný sektor či nedostatok sestier, ale aj ohrozovaním eurofondov. V utorkovom hlasovaní bolo za odvolanie ministerky 64 zo 142 prítomných poslancov a 78 proti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.