DR. OETKER JE PODĽA MATOVIČA JEDINÝ, KTO NEMÁ FALOŠNÝ TITUL

Igor Matovič: Dr. Oetker je jediná istota, ktorá nám zostala. Aspoň tento ujo nemá falošný titul. Ostatní v strachu riešia, že tituly preverí zákon a nie selektívny lynč.

Foto TASR/Extra plus
Dátum 30.06.2020

Igor Matovič po ďalšom stretnutí s Borisom Kollárom k jeho kauze diplomovky čelí ďalšej kritike. Opozícia a niektorí členovia koalície obviňujú Kollára z plagiátorstva. 

Poslanci z OĽaNo na čele s Matovičom včera na tlačovej besede prezentovali záver, z ktorého vyplýva, že chybu vidia najmä v nesprávnom citovaní školiteľa. Podľa nich zlyhal študent, ale aj školiteľ a oponent. 

Poslanci žiadajú ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby do septembra vytvorili zákon, ktorý sa zameria na preverovanie záverečných prác.

Matovič sa ku všetkému vyjadril znova na svojom Facebooku: 

Dr. Oetker ... jediná istota nám zostala, že aspoň tento ujo titul nemá falošný. Ostatní v strachu riešia, že tituly preverí všetkým zákon a nie selektívny lynč.

... uvidíme, na čom sa pán minister školstva a pani ministerka spravodlivosti zhodnú = či dovolia preverovať tituly aj dozadu, alebo si konečne upraceme, hoci len dopredu.

ps. Jasné, že v strachu nie sú všetci, viem ... a veľká česť všetkým im, že nikdy nič od nikoho neodpísali, hoci stokrát mohli.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne