DZURINDA: PUTIN MAL VŽDY DVE TVÁRE, FICO JE SPOJENEC VRAHOV

VIDEO: Líder Modrých a Mostu-Híd Mikuláš Dzurinda: Vladimir Putin je impulzívny, ale vždy dobre pripravený politik. Zmenil sa však k horšiemu.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 18.06.2023

Bývalý premiér a líder Modrých a Mosta-Híd Mikuláš Dzurinda v rozhovore pre Aktuality uviedol, že on by vládu Ľudovíta Ódora podporil, ak by mal ako poslanec možnosť hlasovať. Ódor má podľa neho šancu zvládnuť vládnutie aj bez podpory parlamentu, ale nemôžeme mať od neho privysoké očakávania.

Dzurinda hovorí, že by Čaputovú volil, ak by znovu kandidovala a aj by si želal, aby kandidovala. Napriek tomu tvrdí, že nie je všetkými rešpektovaná a sama si to uvedomuje. Ako však hovorí, neexistuje ideálny kandidát. Na otázku, či neuvažoval o tom, že bude na prezidenta kandidovať on, odvetil: „Som na to príliš mladý.“ Považuje sa za človeka, ktorý rád rozhoduje a preto by funkcia prezidenta nebola preňho tým pravým orechovým. Dzurinda hovorí, že by do Hegerovho autobusu nenastúpil, ale on do jeho autobusu môže. 

Ruský prezident Vladimir Putin má podľa Mikuláša Dzurindu dve tváre a zmenil sa v roku 2004 po Oranžovej revolúcii na Ukrajine, tam sa v ňom vraj veľa zlomilo. „Spomínam si, ako som ho v roku 2003 rozčúlil v Kremli, keď americké vojská strhávali bustu Saddáma Husajna,“ smeje sa Dzrunda a spomína na to, ako čakal na Putin a sledoval pritom na televízii zábery z Iraku. „Keď otvoril dvere a začal sa mi ospravedlňovať, povedal som mu, pán prezident, nie je dôvod sa ospravedlňovať, presne viem, čo ste robili, pozerali ste tie isté obrázky ako ja. A vtedy na mňa zrúkol: Prečo sa smejete? A ja hovorím, pán prezident, dobrá správa, na čo mi on odpovedal, že to nie je dobrá správa,“ vylíčil Dzurinda. Putin sa podľa neho za tie roky zmenil k horšiemu a dnes už by za ním na návštevu do Kremľa nešiel.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.