ELON MUSK: VRÁŤTE ĽUĎOM SLOBODU, POVINNÁ KARANTÉNA JE FAŠIZMUS

Obyvateľom by malo byť umožnené, aby zostali doma, ak si to želajú, ale zakázať im opúšťať domovy pod hrozbou zatknutia je nedemokratické

Foto WIKIPEDIA
Dátum 05.05.2020

SAN FRANCISCO 5. mája (TASR/extraplus.sk) - Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk kritizoval opatrenia amerických úradov obmedzujúce voľný pohyb osôb, ktoré boli zavedené v rámci boja proti novému koronavírusu. 

"Vráťte ľuďom slobodu," napísal Musk na Twitteri. Zavedené reštriktívne opatrenia podľa neho narúšajú osobnú slobodu občanov a veľmi škodia hospodárstvu. Informovala o tom agentúra AFP. 

Úrady podľa Muska "nedobrovoľne uväznili ľudí v ich domovoch, čím porušili všetky ich ústavou zaručené práva". Obmedzujúce opatrenia podľa neho spôsobia obrovské škody nielen spoločnosti Tesla, ale všetkým, a predovšetkým menším firmám.   

"Myslím, že ľudí to veľmi nahnevá," vyhlásil Musk. Obyvateľom by malo byť umožnené, aby zostali doma, ak si to želajú. Ale zakázať im opúšťať domovy pod hrozbou zatknutia, to podľa neho patrí medzi fašistické a nedemokratické metódy. Podľa neho treba obmedzenia slobody pohybu čo najskôr zrušiť. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.