ESTÓNSKO: DISKUSIA ZÁPADU O VYSLANÍ VOJAKOV NA UKRAJINU JE SIGNÁLOM MOSKVE

Neeme Väli, estónsky generálmajor v zálohe: Na jednej strane je to dobrý odkaz pre Európanov, ktorí majú tendenciu byť s vojnou spokojní. Ale na druhej strane to určite vysiela signál aj Rusku: Európa je pripravená investovať do Ukrajiny a pokračovať v pomoci.

Foto SITA/AP
Dátum 28.02.2024

Diskusiu európskych lídrov o podpore Ukrajiny prípadným vyslaním západných pozemných síl by podľa estónskeho generálmajora v zálohe Neeme Väliho malo Rusko považovať za signál. „Na jednej strane je to dobrý odkaz pre Európanov, ktorí majú tendenciu byť s vojnou spokojní. Ale na druhej strane to určite vysiela signál aj Rusku: Európa je pripravená investovať do Ukrajiny a pokračovať v pomoci,“ povedal Väli pre estónskeho vysielateľa ERR. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Estónsky generálmajor Neeme Väli sa však domnieva, že Ukrajina má dostatok vlastných ľudských zdrojov a od Európy očakáva pomoc predovšetkým v oblasti zbraní a techniky. „Problémom nie je nedostatočný počet vojakov, ale potrebná je skôr technika a zbrane,“ upozornil Väli.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.