EÚ A GLOBALIZMUS ZLYHALI, JE ČAS NA NÁVRAT K NÁRODNÝM ŠTÁTOM

Tomio Okamura: Je nutné obnoviť potravinovú sebestačnosť, štát musí byť pripravený na najhoršie v prípade ekonomickej či migračnej krízy, ale aj v prípade vojenského konfliktu

Foto ARCHÍV EP
Dátum 20.04.2020

Pandémia odhalila, že globalizmus úplne zlyhal spolu s Európskou úniou a tým priniesol na stôl tému dňa súvisiacu s nutnosťou obnovy potravinovej sebestačnosti národných štátov uvádza vo svojom vyjadrení líder SPD Tomio Okamura.

„Potravinová sebestačnosť je minulosťou, v celkovej finančnej štatistike sme sebestační približne 65-percent, ak vôbec. Zemiaky a ovocie dovážame, okolo 25-percent ročne a zeleninu 65-percent... Prezident Agrárnej komory Českej republiky Zdeněk Jandejsek uviedol, že sebestačnosť krajiny pri výrobe bravčového mäsa je od 36 až 38 percent, 55-percent pri hydine, 60-percent pri vajciach a pri mielku okolo 85-percent. V roku 1990 sme pestoval zemiaky na ploche 109 hektárov pôdy, v roku 2017 štatistiky uvádzali, že zemiaky pestujeme na ploche 23 hektárov. V roku 1990 sme sme mali na pultoch 1,5 milióna ton mäsa - dobytok, ošípané, hydina... a teraz je toto číslo nižšie o 719 tisíc ton ako v roku 2017! Pre predstavu uvediem, že v roku 1981 sme dokázali uživiť len množstvom ošípaných viac ako päť miliónov ľudí, pretože sme disponovali počtom ošípaných 5,1 milióna kusov a to nehovorím o ďalších potravinách, ktoré sme mali v zásobách.

Urýchleným riešením pre ČR je podpora infraštruktúry našich vidieckych a našich českých poľnohospodárov a ochrana kľúčových komodít. Poľnohospodárska politika musí opäť ostať pod kontrolou nášho štátu a hnutie SPD bude klásť dôraz na vybudovanie potravinovej sebestačnosti v najzákladnejších komoditách dopestovaných, ši vyrobených na území ČR, aby bol štát pripravený na najhoršie v prípade ekonomickej či migračnej krízy, ale aj v prípade vojenského konfliktu. Podobne podporíme obnovu nášho vidieka, aby tam ľudia opäť chceli žiť i pracovať. Dôležité je dobudovať armádu, ktorá bude schopná chrániť naše územie a naše hranice a nebude expedičným miestom pre americkú zahraničnú agresiu! Globalizmus a EÚ zlyhali treba obnoviť národné štáty“ zopakoval na záver predseda SPD Tomio Okamura.  

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.