EURÓPSKE ŠTÁTY SA BOJA DRUHEJ VLNY PANDÉMIE, ZNOVU ZAVÁDZAJÚ OPATRENIA

Veľká Británia znova zaviedla 14-dňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska, o karanténe pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia uvažuje aj Poľsko

Foto PEXELS
Dátum 30.07.2020

LONDÝN 30. júla (TASR/extraplus.sk) - Britský minister zdravotníctva Matt Hancock vo štvrtok povedal, že sa obáva druhej vlny koronavírusovej pandémie v Európe. Britská vláda podľa neho nebude váhať pri opätovnom zavádzaní karanténnych opatrení, ak budú potrebné pre bezpečnosť Spojeného kráľovstva, informovala agentúra Reuters.

Británia minulý týždeň znova zaviedla 14-dňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska. Nárast infikovaných zaznamenali aj niektoré ďalšie európske krajiny, ktoré majú v súčasnosti výnimku z britských karanténnych opatrení, podotkol Hancock bez toho, aby ich menoval.

"Obávam sa druhej vlny. Myslím si, že vidíme, ako sa druhá vlna začína valiť Európou, a my musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili tomu, že sa dostane (do Británie)," povedal Hancock v rozhovore pre televíziu Sky News.

Hancock tiež priblížil, že britské úrady skúmajú možnosti, ako skrátiť čas, ktorý musia cestujúci zo Španielska stráviť v karanténe. Zmenu tohto opatrenia však nemožno očakávať v najbližších dňoch. "Skúmame, či testovaním ľudí počas tejto karantény možno dosiahnuť, že bude bezpečné ich prepustiť skôr," uviedol v rozhovore pre stanicu BBC. "Táto práca nie je ukončená. Pokým nebude absolútne bezpečné urobiť takúto zmenu, dovtedy ju neurobíme... Na tomto nebudeme nič meniť najbližších niekoľko dní," dodal Hancock.

Poľsko taktiež zvažuje opätovné zavedenie karanténnych opatrení pre cestujúcich vracajúcich sa domov z krajín, v ktorých momentálne narastá počet osôb nakazených novým druhom koronavírusu. Povedal to vo štvrtok v rozhovore pre súkromný spravodajský kanál Polsat hovorca poľskej vlády Piotr Müller.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.