FICO: OPOZÍCIA PÁCHA PROTISLOVENSKÉ ZÁŠKODNÍCTVO

Robert Fico, premiér: Krátko pred parlamentnými voľbami, 17. až 19. apríla 2023, predstavitelia vtedajšej vládnej administratívy vycestovali do Bruselu. Poukazovali na to, ako politicky nevhodné by bolo, ak by Smer a Robert Fico vyhrali voľby a prevzali moc. Žiadali, aby Facebook, YouTube a iné platformy blokovali príspevky vtedajších opozičných strán v mediálnom priestore.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 15.04.2024

Predseda vlády Robert Fico sa na tlačovej besede vrátil k protislovenskému záškodníctvu, ktoré pácha opozícia v zahraničí. Okrem iného povedal:

„Predchádzajúce vlády sa k plánu obnovy správali ako lenivé vši. Predovšetkým sme mimoriadne nervózni z ničnerobenia Ódorovej vlády, kde prakticky nepohli prstom, pokiaľ ide o plán obnovy. Celé nastavenie, nezmyselné míľniky, ciele nám spôsobujú praktické problémy. Nie je tu priestor na radikálnu zmenu plánu obnovy. My sa teraz musíme boriť s tým, čo nám tu zanechali ľudia, ktorí tomu nerozumeli a ktorí to potom nechali ležať.

Spôsobili to ľudia blízki Progresívnemu Slovensku a Saske. Ako keby to nestačilo, tak sa ešte rozhodli, že budú pôsobiť aj proti súčasnej vláde v európskych štruktúrach a budú robiť všetko pre to, aby tých starostí, ktoré sme po nich zdedili, bolo ešte viac.

Krátko pred parlamentnými voľbami, 17. až 19. apríla 2023, predstavitelia vtedajšej vládnej administratívy vycestovali do Bruselu a ako predstavitelia vlády sa tam pokúšali vytvoriť atmosféru proti vtedajšej opozícii, aby sme náhodou nevyhrali parlamentné voľby 30. septembra. Priebeh tejto návštevy opisuje správa Národného bezpečnostného úradu.

Poukazovali na to, ako politicky nevhodné by bolo, ak by Smer a Robert Fico vyhrali voľby a prevzali moc. Žiadali, aby Facebook, YouTube a iné platformy blokovali príspevky vtedajších opozičných strán v mediálnom priestore.“

Tlačovú besedu strany Smer-SSD si môžete pozrieť tu:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.