FICO VARUJE: EÚ NÁM MÔŽE SIAHNUŤ NA EUROFONDY ZA TO, ŽE VYHRAL PELLEGRINI

Šéf Smeru-SSD skritizoval celú opozíciu, médiá a Ivana Korčoka a obvinil ich zo šírenia nenávisti. Ivan Korčok podľa neho nepochopil, že hlasy, ktoré vo voľbách získal, neboli hlasmi podpory jeho osobe, ale hlasmi prejavu odporu voči súčasnej vláde.

Foto SITA/AP
Dátum 08.04.2024

Európska komisia môže siahnuť Slovensku na eurofondy za to, že prezidentské voľby vyhral Peter Pellegrini. Vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti to tvrdí premiér Robert Fico (Smer-SD). „Musíme rátať aj s trestom západu za to, že sme si zvolili Petra Pellegriniho a nie Ivana Korčoka, ktorý by bez váhania odprevadil na Ukrajinu celé slovenské batalióny. Keď Smer vyhral minulý rok voľby, európski socialisti mu namiesto blahoželania poslali pozdrav v podobe pozastavenia členstva v Strane európskych socialistov. Vôbec by som sa preto nečudoval, keby nám teraz z čisto politických dôvodov a pre výsledok prezidentských volieb Európska komisia skočila na fondy,“ vyhlásil Fico.

Šéf Smeru-SD vo svojom videu skritizoval celú opozíciu, médiá a Ivana Korčoka a obvinil ich zo šírenia nenávisti. Ivan Korčok podľa neho nepochopil, že hlasy, ktoré vo voľbách získal, neboli hlasmi podpory jeho osobe, ale hlasmi prejavu odporu voči súčasnej vláde. „Ivan Korčok je nepodstatný, podstatní sú jeho voliči,“ skonštatoval Fico. Ako ďalej povedal, opozícia straší, že po víťazstve Pellegriniho bude vláda rúbať hlava – nehlava, no na zmenu správania sa vlády nie je podľa neho dôvod. Zároveň jedným dychom dodal, že je ešte pár citlivých tém, ktoré musí vládna koalícia rázne a rýchlo vyriešiť, „najmä doslova ilegálne politické pôsobenie RTVS“.

Smer podľa jeho slov podporoval kandidatúru Pellegriniho od samého začiatku, pričom mu ušili na mieru podporu, ktorá zohľadňovala špecifiká Smeru a Hlasu. „Naši odporcovia to veľmi dobre vedia a dnes už len vyplakávajú, že očakávali odo mňa kampaň v prospech Petra Pellegriniho doslova na nože, pretože práve taká kampaň by úspešnému prezidentskému kandidátovi uškodila,“ poukázal.

Na záver svojho videa sa vyjadril na adresu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). „Frajerom na záverom je nepochybne Kresťanskodemokratické hnutie, pretože to sa nedá ani vymyslieť, čo táto strana stvárala a stvára,“ vyhlásil. Hnutie podľa neho poprelo svoju vlastnú identitu, keď podporilo Ivana Korčoka. „Budeme sa musieť na nich bližšie pozrieť, ako sa dajú politicky vykostiť. Asi to nebude príliš náročná úloha,“ zneli Ficove slová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.