GEORGE SOROS DAL VYŠE 33 MILIÓNOV DOLÁROV NA HNUTIE BLACK LIVES MATTER

O hnutí Black Lives Matter, na živote černochov záleži sa stále hovorí ako o pouličnom povstaní, avšak hnutie už vyzbieralo viac ako 100 miliónov dolárov, ktoré mu dychtivo darovali liberáli. 

Foto AP
Dátum 09.07.2020

O hnutí Black Lives Matter, na živote černochov záleži sa stále hovorí ako o pouličnom povstaní, opak je však pravdou. Hnutie vyzbieralo už viac ako 100 miliónov dolárov od liberálnych nadácií a sponzorov, ktorí dychtivo prispievajú. Nadácia Ford a Borealis Philanthropy nedávno ohlásili založenie nadácie určenej pre samotné hnutie Black Lives Matter. Nadácia vzniká spolu s viac ako 33 miliónmi dolárov vo forme grantov, ktoré hnutiu udelil najvyšší darca George Soros prostredníctvom jeho nádácií otvorenej spoločnosti.

Nadácia Black Lives Matter poskytuje granty a prostriedky na budovanie hnutia a technickú podporu organizátorom, ktorí sa usilujú o lepšiu víziu mladých Afroameričanov. Hnutie odhalilo politickú agendu kráto po vyhláseni v ktorom obviňuje Izrael z toho, že je  „štátom apartheidu“, vinným z genocídy. 
Nadácia bojuje aj proti porušovaniu volebných práv pre nelegálnych prisťahovalcov, ukončeniu súkromného vzdelávania a chce poskytnúť Afroameričanom bezplatné školstvo.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Tomio Okamura 9. júla 2020.

List z The Washington Times informoval, že v roku 2016 získala organizácia Black Lives Matter viac než 100 miliónov dolárov z radov bohatých, liberálnych nadácií, pričom najväčšiím darcom je práve George Soros. Medzi ďalšími sú napríklad aj nadácie napojené na Hillary Clintonovú. V rozhovore z roku 2015 povedala zakladateľka hnutia Patrisse Cullorsová, že spolu s Aliciou Garzaovou (ďalšou spoluzakladateľkou) sú trénovaní organizátori a trénovaní marxisti. 

Originál článok z The Washington Times

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.