GOOGLE MENÍ BRITSKÉ DEJINY, ZABUDLI NA PREMIÉRA WINSTONA CHURCHILLA

Spoločnosť Google odstránila portrét Winstona Churchilla z prehľadu bývalých premiérov Veľkej Británie. Tvrdí, že ide iba o aktualizáciu, avšak stalo sa tak po tom ako demonštranti celosvetovo označujú Churchilla za rasistu a požadujú odstránenie jeho sôch.

Foto Archív
Dátum 15.06.2020

Londýn zažil za uplynulé dni niekoľko demonštrácií krajnej pravice, ktorá okrem iného žiada odstránenie sochy bývalého vojnového expremiéra Winstona Churchilla z Parlamentného námestia v Londýne.

Medzitým Google na pár hodín odstránil obrázok Churchilla z prehľadov bývalých premiérov Veľkej Británie. 

Spoločnosť Google tvrdí, že obrázok zmizol na pár hodín z dôvodu aktualizácie a že chyba bude čoskoro opravená. Britský portál dailymail.co.uk však tvrdí, že dôvod chýbajúcej fotografie je iný a nebol dostatočne vysvetlený. 

V uplynulých dňoch bola zničená socha Winstona Churchilla v Prahe, kde ju postriekali nápisom "Bol rasista". Rovnako sa tam vyskytol aj nápis "Black Lives Matter", čo je heslo podpory aktivistického hnutia za práva černochov.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.