GYIMESI: AK BY SOM BOL ZLOMYSEĽNÝ, NAPÍŠEM, ŽE KDH JE PREDAJNÁ NEVESTA

György Gyimesi, podpredseda strany Maďarská Aliancia: Nijako inak si totiž neviem vysvetliť ich pôsobenie doma, ako aj v zahraničí. Ich europoslanec Štefanec dlhodobo pôsobí akoby člen PS. V ničom sa od nich rétorikou ani hlasovaniami neodlišuje. KDH bolo proti vzniku samostatnej SR a Štefanec v tejto tradícii pokračuje, keď spoločne s europoslancami za PS inicioval a hlasoval za rezolúciu odsudzujúcu Slovensko.

Foto SITA/VIKTOR ZAMBORSKÝ
Dátum 23.01.2024

Podpredseda strany Maďarská Aliancia György Gyimesi si v statuse na sociálnej sieti všíma počínanie KDH na domácej politickej scéne aj v zahraničí:

Na koho sa môže spoľahnúť občan Slovenskej republiky, ktorý vyznáva konzervatívne hodnoty, tradičnú rodinu, je na strane mieru a odmieta posielanie zbraní, keď už aj KDH to cíti tak, že musí vyhovieť progresívcom? Nie, nechcem prvoplánovo kritizovať KDH, toto nie je mojou úlohou, to urobia za mňa voliči.

Ak by som bol zlomyseľný, napíšem, že KDH je predajná nevesta a nebol by som ďaleko od pravdy. Súčasné KDH totiž už nemá nič spoločné s kresťanstvom a konzervatívnymi hodnotami. Stali sa obyčajným príveskom PS, takým slepým črevom slovenskej politiky: sú úplne zbytoční, pozitívny prínos majú nulový, zato dokážu ľudí s dobrým vkusom poriadne potrápiť.

Nijako inak si totiž neviem vysvetliť ich pôsobenie doma, ako aj v zahraničí. Ich europoslanec Štefanec dlhodobo pôsobí akoby člen PS. V ničom sa od nich rétorikou ani hlasovaniami neodlišuje. KDH bolo proti vzniku samostatnej SR a Štefanec v tejto tradícii pokračuje, keď spoločne s europoslancami za PS inicioval a hlasoval za rezolúciu odsudzujúcu Slovensko.

Na domácej scéne je situácia rovnaká. Majerský, ktorého charakter pred voľbami vraždili progresívne médiá a PS za pravdu, že LGBTI ideológia je pliaga, dnes s nimi na tribúne podporuje dúhové protesty namierené voči ministerke kultúry. Čo muselo prinútiť KDH aby nepostavili vlastného konzervatívneho kandidáta na prezidenta? Je len otázka času, kedy podporia dúhového Korčoka. Najlepšie priamo na tribúne počas protestu. V čom však vie Korčok lepšie zastupovať záujmy konzervatívnych voličov KDH ako ich vlastný kandidát? Ale veď čo čakať od strany, ktorej predsedom ešte prednedávnom bol ultraliberál, dnes poslanec za SaS Alojz Hlina?

Súčasné KDH nemá témy. A na tie tradičné, ktoré by mali formovať ich politiku, dávno rezignovali. Počuli ste ich hovoriť o ochrane života pred počatím? O zvýšení podpory cirkvám? O zrušení transrodovej vyhlášky a štandardov? Ja nie!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.