HAMRAN: TAM, KDE FICO ZAČÍNA, JA KONČÍM

„Počkám si na výsledok rokovaní o zostavení novej vlády,“ hovorí Hamran. Ak dopadnú tak, že v koalícii bude aj Smer, policajný prezident odíde do civilu. „So Smerom nie sme kompatibilní,“ povedal pre Denník N. „Naše mentálne svety sú také diametrálne odlišné, že jednoducho ich nemožno spojiť.“

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 03.10.2023

V prípade, že sa víťazovi volieb Robertovi Ficovi podarí zložiť vládu, policajný prezident Štefan Hamran nebude čakať na svoje odvolanie z funkcie. Pre Denník N uviedol, že v takej situácii z postu šéfa policajtov odíde dobrovoľne. Štvorročné funkčné obdobie sa mu pritom skončí až v roku 2026.

Najprv však počká, ako dopadne zostavovanie budúcej vlády „Počkám si na výsledok rokovaní o zostavení novej vlády,“ hovorí Hamran. Ak dopadnú tak, že v koalícii bude aj Smer, policajný prezident odíde do civilu. „So Smerom nie sme kompatibilní,“ povedal pre Denník N. „Naše mentálne svety sú také diametrálne odlišné, že jednoducho ich nemožno spojiť.“

Týmto vyhlásením reagoval na vyjadrenia predsedu Smeru-SSD Roberta Fica, ktorý po voľbách vyhlásil, že odvolá policajného prezidenta Štefana Hamrana i špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.