HEGER: SKUTOČNOU PLIAGOU JE MAJERSKÝ

Eduard Heger, predseda Demokratov: Viete, čo je skutočnou pliagou, pán Majerský? Nenávisť! Sám viem, aké dôležité je vážiť slová. Nenávisť, ktorá sa šírila posledné roky v spoločnosti spôsobila, že aj na moju rodinu číhal mladý muž, ktorý pred mojim domom chcel zabíjať. A nakoniec zabil.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 04.09.2023

Eduard Heger sa na svojej sociálnej sieti vyjadril k postojom predsedu KDH: “Viete, čo je skutočnou pliagou, pán Majerský? Nenávisť! Sám viem, aké dôležité je vážiť slová. Nenávisť, ktorá sa šírila posledné roky v spoločnosti spôsobila, že aj na moju rodinu číhal mladý muž, ktorý pred mojim domom chcel zabíjať. A nakoniec zabil.”, uviedol.

Ďalej sa Heger vyjadril: “Nie mňa, ale dvoch nevinných mladých ľudí. Na tento deň nikdy nezabudnem. Nazývať akéhokoľvek človeka alebo skupiny osôb pliagou je ďaleko za hranou. Takéto slová vo verejnom živote iba prikladajú olej do ohňa nenávisti. Už nikdy viac nemôžeme dovoliť, aby nenávisť zabíjal.” 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.