HLASOVANIE BEZ CHARAKTERU

Slovenskí vojaci by mali začať pôsobiť v Pobaltí od 1. júla

Foto TASR/AP
Dátum 29.05.2018

Súhlasíte s hlasovaním poslancov NR SR zo 17. mája, keď schválili vyslanie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky v rámci posilnenej predsunutej prítomnosti NATO do Lotyšska, Litvy, Estónska a Poľska so zámerom posilniť hranice členských krajín NATO s Ruskou federáciou?


Sergej Kozlík
ekonomický odborník

Vyslanie vojakov NATO nerieši základný problém. Tým je to, že baltické štáty upierajú veľmi početnej ruskej menšine práva, ktoré sú v európskych krajinách bežné. Naopak, práva ruskej menšiny sú v baltických krajinách potláčané za tichého súhlasu EÚ. To vytvára napätie, ktoré má upokojiť prítomnosť vojsk NATO. Je to na hanbu sveta, ale aj orgánov SR, ktoré vyslanie slovenskej jednotky schválili. Je to nalievanie oleja do ohňa vo vzťahoch medzi EÚ a Ruskom a vyhovuje to len jednej veľmoci. Uhádnite ktorej.


Štefan Harabin
sudca Najvyššieho súdu SR

Tých, čo hlasovali za, možno jednoznačne, bez najmenších pochybností označiť za lokajov Anglosasov a zapredancov Slovenska. Zabúdajú, kto nasmeroval Hitlera na Slovanov. Evidentne provokujú Rusko, lebo Rusi nevysielajú svojich vojakov na Kubu na hranice USA. Rusko nie je nepriateľom Slovenska. Treba im pripomenúť, že Slováci v prvej aj druhej svetovej vojne bez ohľadu na ideologické rozdiely prešli pri prvej vhodnej príležitosti na stranu Rusov.


Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Ide o politickú provokáciu USA zdôrazňovanú jednotou vojenskej sily členských štátov NATO, do ktorej sa zaplieta aj SR, aby potvrdila svoje vazalské postavenie voči Západu, poisťované ekonomickými zárukami typu U. S. Steel. Vyjadrujem svoju podporu poslancom ĽS Naše Slovensko, ktorí nastavili zrkadlo pravdy pokrytcom v NR SR. Oceňujem pevnosť charakteru poslanca SNS Štefana Zelníka a Ľuboša Blahu zo Smeru-SD, ktorí odmietli byť manipulovanými bábkami. To, žiaľ, nemožno povedať o predsedovi SNS Andrejovi Dankovi, lebo ak si pripomenieme jeho prejav z novembra 2017 v Štátnej dume Ruskej federácie, mali by sa nám zježiť vlasy na hlave. Ak má tento pán toľkú úprimnosť aj k občanom SR, potom nech nás aspoň do najbližších volieb ochraňuje sám Boh, lebo poslanci SNS pod jeho vedením žiaden charakter nevykazujú.


Ľuboš Blaha
poslanec NR SR (Smer-SD)

Hlasoval som proti vyslaniu. Ešte nikdy som nepodporil vyslanie jediného vojaka SR do zahraničia. Mám vážny morálny problém vysielať našich mužov do regiónov, kde sa vedú vojny kvôli záujmom západných mocností. Posielanie našich vojakov k ruským hraniciam ma osobitne mrzí, pretože Rusi sú bratský národ, ktorý nás oslobodil v druhej svetovej vojne a dnes čelí nehoráznym útokom zo Západu. Agresívna politika NATO voči Rusku je doslova chorá. Viem, že v klube Smeru je veľká časť poslancov, ktorí hlasovali za vyslanie len so škrípaním zubov a rovnako ako ja odmietajú rusofóbiu. Ak bude NATO pokračovať vo svojej militantnej politike voči Rusku, odpor slovenskej verejnosti bude rásť a rovnako aj odpor sociálnych demokratov. Vojnoví štváči si kopú jamu, do ktorej, dúfam, čoskoro spadnú.


Jaroslav Paška
podpredseda SNS, poslanec NR SR

Ale áno. Veď v čase, keď už mnohé štáty EÚ prestávajú počúvať inštrukcie zaoceánskeho tútora a odvážnejšie formulujú samostatné „európske pozície“ k dôležitým medzinárodnopolitickým a bezpečnostným udalostiam, je vhodné podporiť opatrenie, ktoré má vnútorný potenciál prerásť do nového spôsobu zabezpečenia územia EÚ vlastnými, európskymi kapacitami. Jadro dočasného posilnenia lotyšských síl je totiž, okrem Kanaďanov a Albáncov, tvorené najmä podpornými útvarmi z Poľska, Talianska, Španielska, Slovinska a Českej republiky a testovaný model sa tak ponúka ako experiment kreovania autonómnej ochrany hraníc únie. Svet sa dynamicky mení a dnešné kroky Washingtonu potvrdzujú, že EÚ bude musieť svoje vzťahy s medzinárodnými inštitúciami, ako aj so silnými ekonomickými partnermi v Ázii aj východnej Európe formulovať ďaleko zodpovednejšie a budovať ich nezávislejšie od nepredvídateľného „politického pokru“ americkej administratívy. Nedávne konzultácie nemeckej kancelárky v Soči naznačujú, že si to v Berlíne začínajú uvedomovať.


Jozef Hrdlička
predseda KSS

Všetci, ktorí svojím hlasovaním podporili vyslanie príslušníkov ozbrojených síl SR k hraniciam s Ruskou federáciou, konali podľa mňa proti historickej a kultúrnej podstate, ako aj proti súčasným záujmom SR. Podporné hlasovanie pravice nie je prekvapením. Súhlas zákonodarcov Smeru-SD a SNS je prejavom ich dvojtvárnej politiky a servilnosti Bruselu a Washingtonu. Kto tu dnes vlastne háji národno-štátne záujmy SR? Odpoveď je tragická a smutná... USA a ich spojenci v NATO vytvárajú prostredníctvom politických, spravodajských, ako aj mediálnych mechanizmov dojem vojenskej hrozby z Ruska. Tá však neexistuje. Vážnou hrozbou pre mier, bezpečnosť a stabilitu vo svete je politika USA a ich spojencov v EÚ a NATO. Oni sa nedokážu zmieriť s multipolaritou sveta. Kto to nevidí, je slepý, zapredaný alebo hlúpy. Kam patria naši poslanci, ktorí hlasovali za?

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.