HRANICE ČESKA SO SLOVENSKOM BY SA MOHLI OTVORIŤ V JÚLI

Tomáš Petříček: Najviac pokročili rokovania so Slovenskom a Rakúskom

Foto TASR/RADOVAN STOKLASA
Dátum 03.05.2020

Český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček na svojej sociálnej sieti 2. mája 2020 uviedol, že by bol rád, keby sa od júla otvorili hranice medzi Slovenskou a Českou republikou spolu s ďalšími tromi štátmi. Vo svojom facebookovom statuse uviedol, že najviac pokročili rokovania so Slovenskom a Rakúskom. Predpokladá, že s Poľskom a Nemeckom to bude trvať dlhší čas vzhľadom na epidemiologickú situáciu v týchto štátoch. 

„Zároveň by sme mohli otvoriť aj vzdialenejšie destinácie, kde sa s COVID-19 „pobili“ rovnako dobre, alebo lepšie ako my. Chcel by som preto otvoriť možnosť cestovania aj do Bulharska, Maďarska či Pobaltia. Verím skrátka, že od júla by sme sa mohli začať vracať k normálnemu fungovaniu nielen schengenského priestoru.

Od augusta by potom mohla nasledovať ďalšia vlna voľného cestovania, a to nielen do často požadovaného Chorvátska, ale tiež do českými turistami obľúbeného - Grécka, Slovinska, alebo na Maltu. Všetko však bude záležať na tom, ako bude chorobnosť klesať a samozrejme tiež to bude záležať od dohôd s ďalšími štátmi – na uvoľňovanie pravidiel potrebných pre Kanadu, Austráliu, Japonsko... Cesty mimo Európu budú samozrejme záležať na obnove medzinárodných letov.

Jedna menej radostná správa: V prípade najpostihnutejších štátov, ako sú Taliansko, Španielsko, Francúzsko, USA, ale tiež Benelux je ešte predčasné hovoriť o tom, kedy do nich bude možné cestovať. Zakončím to ale pozitívne. Ak sa situácia bude vyvíjať dobre, môže to ísť aj rýchlejšie“ uviedol Tomáš Petříček.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.