IDEOLOGICKY MOTIVOVANÁ VLASTIZRADA

Návštevu 21 úradníkov v Bruseli možno označiť za pokus o protiústavný puč za účasti cudzích veľmocí. Žiaľ, už sa asi nedozvieme, čo všetko ešte bolo povedané na tých bruselských rokovaniach s predstaviteľmi NATO a EK – vieme iba to, čo zachytila spomínaná zápisnica, ktorá sa nemala dostať do rúk nepovolaným. 

Foto SITA/AP
Dátum 12.07.2023

V roku 1968 piati členovia Ústredného výboru Komunistickej strany Československa Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasil Biľak v tzv. pozývacom liste žiadali sovietskeho vodcu Leonida Brežneva, aby prišiel zachrániť prosovietsky socialistický režim v ČSSR pred kontrarevolúciou. Po dnešných skúsenostiach sa už trochu inakšie pozeráme na to, čo v roku 1968 skutočne plánovali urobiť západní nepriatelia socializmu, Slovanov a všetkých slobodných národov, ale fakt je, že list so žiadosťou o „bratskú pomoc pred hrozbou kontrarevolúcie“ sa stal v médiách symbolom ideologicky motivovanej vlastizrady. Prešlo 55 rokov a v apríli 2023 sa zopakovala veľmi podobná situácia: dvadsaťjeden transatlantických natobiľakov požiadalo vodcov NATO a EÚ, aby zachránili proamerický kapitalistický režim v SR pred demokratickými voľbami, lebo by v nich mohli zvíťaziť Fico a Pellegrini. História sa opakuje, prvý raz ako tragédia, druhýkrát ako fraška...

Naozaj zvláštne školenie

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.