IMIGRANTI SI TÁBOR ÚDAJNE PODPÁLILI SAMI, SLOVENSKO IM POSIELA HUMANITÁRNU POMOC

Pomoc bude zaregistrované v Koordinačnom centre EÚ pre reakcie na núdzové situácie (ERCC), ktoré uhradí značnú časť prepravných nákladov Slovenskej republiky. 

Foto archív
Dátum 16.09.2020

BRATISLAVA 16. septembra (TASR/extraplus.sk) - Slovensko poskytne Grécku materiálnu humanitárnu pomoc určenú na zmiernenie následkov nedávneho požiaru v utečeneckom tábore Moria na ostrove Lesbos. TASR o tom informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Slovensko vypraví z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave lietadlo v piatok (18. 9.) ráno. Rezort diplomacie doplnil, že poskytnutie humanitárnej pomoci je úzko koordinované s Ministerstvom vnútra (MV) SR. Bude taktiež zaregistrované v Koordinačnom centre Európskej únie pre reakcie na núdzové situácie (ERCC), ktoré uhradí značnú časť prepravných nákladov Slovenskej republiky. Humanitárna pomoc bude vypravená za účasti štátnej tajomníčky rezortu diplomacie Ingrid Brockovej, štátneho tajomníka rezortu vnútra Vendelína Leitnera a Chargé d'affaires Veľvyslanectva Helénskej republiky v Bratislave Nikolaosa L. Fouyasa.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.