INŠTITÚT ĽUDSKÝCH PRÁV PODAL TRESTNÉ OZNÁMENIE NA KRAJNIAKA ZA VÝROKY O LGBTI

Peter Weisenbacher, riaditeľ IĽP a spoluzakladateľ Dúhového PRIDE: Jeho vyjadrenia možno prirovnať k dehumanizujúcemu jazyku, akým hovorili nacisti o budúcich obetiach holokaustu. Vieme teda, kam takéto výroky politikov vedú, a preto ich nemôžeme a nebudeme akceptovať.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 07.09.2023

Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) podala na generálnej prokuratúre trestné oznámenie na exministra práce a poslanca NR SR za stranu Sme rodina Milana Krajniaka. Podobne ako v prípade predsedu Kresťanskodemokratického hnutia Milana Majerského, tak aj v prípade Krajniaka je predmetom jeho vyjadrenie o LGBTI komunite. Informoval o tom IĽP.

„Krajniak má v jednej veci pravdu, že takzvaná gender ideológia a LGBT ideológia sú pliagy. Sú to totiž konšpirácie o údajnom sprisahaní alebo koordinovanom útoku zo Západu s cieľom zničiť tradičné hodnoty a tradičnú rodinu. Problém je v tom, že tieto pliagy tu šíri práve on a ľudia s podobnými názormi. Deformujú verejný diskurz, rozdeľujú spoločnosť a ubližujú menšinám. Žiadame od generálnej prokuratúry rázny postup,“ uviedla koordinátorka organizácie Dúhové Slovensko n.o. Zuzana Slamená.

„Jeho vyjadrenia možno prirovnať k dehumanizujúcemu jazyku, akým hovorili nacisti o budúcich obetiach holokaustu. Vieme teda, kam takéto výroky politikov vedú, a preto ich nemôžeme a nebudeme akceptovať,“ doplnil riaditeľ IĽP a spoluzakladateľ Dúhového PRIDE Peter Weisenbacher.

Krajniak na svojom facebookovom profile súhlasil s Majerským a jeho výrokom, že LGBTI komunita je „pliaga“. „LGBTI, transgender, gender ideológia je hrozba a pliaga pre Slovensko,“ napísal Krajniak. Majerský sa za svoj výrok ospravedlnil a tvrdí, že prišlo k nedorozumeniu. Krajniak však v príspevku píše, že sa zaň nikdy neospravedlní a myslí ho vážne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.