JE DIVNÉ, ŽE SA V USA NA PÁR HODÍN ZASTAVILO SČÍTAVANIE HLASOV

TARABA: Dovolím si krátko zhrnúť, čo sa deje v USA pri voľbách, pretože slovenské médiá mám pocit, že hovoria len o číslach. Trump podáva sériu právnych žalôb, ktoré spôsobia, že oficiálne nebude prezident známy zrejme dlhú dobu.

Text FACEBOOK
Foto TASR
Dátum 05.11.2020

Dovolím si krátko zhrnúť, čo sa deje v USA pri voľbách, pretože slovenské médiá mám pocit, že hovoria len o číslach. Trump podáva sériu právnych žalôb, ktoré spôsobia, že oficiálne nebude prezident známy zrejme dlhú dobu.

V týchto voľbách sa desiatky miliónov ľudí "lebo korona" rozhodli voliť poštou a to dni a týždne v predstihu. Na to, aby ste volili poštou, musíte si obálku vyžiadať. Pred pár mesiacmi Trump napadol, že desiatky miliónov obálok boli rozposlané ľuďom, ktorí o to vôbec nepožiadali, čím sa do obehu dostali milióny hlasovacích lístkov, ktoré si nikto nevyžiadal. Dnes vyhlásil, že by sa logicky mali zarátavať len tie hlasy, ktoré dorazili do dňa volieb. Keď sa začali objavovať stovky tisíc hlasov po tomto termíne, tak požiadal, aby republikáni aj demokrati mohli sledovať sčítavanie hlasov, nakoľko toto sa deje v réžii štátov.

Kontrolovať najmä chcú či tieto obálky boli poslané pred voľbami, či sú správne podpísané a podobne. To, čo Trump napadol na súdoch je, že tvrdí cez právnika a bývalého starostu New Yorku Giulianiho, že v štátoch, kde vládnu Demokrati, sa nevedia dostať k sčítavaniu týchto hlasov, k ich kontrole, aby bola garancia, že ich niekto nevyprodukoval potom, ako sa zistilo, že v tých štátoch vyhral on. Osobitne bolo veľmi divné, že vo viacerých štátoch sa prestalo v noci na niekoľko hodín spočítavanie.

Príspevok uverejnil poslanec NR SR Tomáš Taraba na Facebooku 5. novembra 2020.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.