JEDNÝCH OCEŇUJÚ, DRUHÝCH UMLČIAVAJÚ

Zatiaľ čo známe osobnosti, ktoré majú iný názor na koronavírus blokujú na sociálnych sieťach, iných odmeňujú cenami za občianskú solidaritu v boji proti pandémii.

Foto Archív
Dátum 02.08.2020

BRATISLAVA 2. augusta (SITA) - Európsky hospodársky a sociálny výbor (EHSV) udelí 29 cien za občiansku solidaritu v boji proti pandémii koronavírusu. EHSV o tom informuje na svojej webovej stránke. Každá z cien bude v hodnote 10-tisíc eur. Jej hlavným cieľom je zvýšiť informovanosť o tom, ako sa ľudia či organizácie podieľali na budovaní európskej identity v boji proti vírusu.

V roku 2020 výnimočne udelia namiesto výročnej Ceny EHSV pre občiansku spoločnosť jednorazovo Cenu za občiansku solidaritu: Občianska spoločnosť proti pandémii COVID-19“. EHSV by chcel touto cenou odmeniť neziskové iniciatívy fyzických osôb alebo súkromno-právnych subjektov, ktoré prispeli k riešeniu núdzovej situácie spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19. „Hlavným cieľom ceny je zvýšiť informovanosť o tom, ako sa fyzické osoby a súkromno-právne subjekty podieľali alebo podieľajú na budovaní európskej identity a solidarity, a pritom pomáhajú posilňovať spoločné hodnoty, ktoré sú základom európskej integrácie, a týmto spôsobom zviditeľniť ich prínos,“ uvádza sa na stránke.

Celkovo udelia 29 cien, pričom jedna poputuje do Spojeného kráľovstva, ktoré v januári opustilo Európsku úniu (EÚ). Jedna cena bude tiež venovaná projektu s cezhraničným zameraním a 27 cien bude rozdelených na území EÚ. Termín na predloženie prihlášok je do 30. septembra. O Cenu EHSV za občiansku solidaritu sa môžu uchádzať všetky fyzické osoby a súkromno-právne subjekty. Verejné orgány, vládne organizácie ani iné verejné subjekty sa do súťaže nemôžu zapojiť. Bližšie informácie ako štatút súťaže či samotná prihláška sú na tejto  stránke.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.