KALIŇÁK: ANI VŠETKY KLAMSTVÁ SVETA NEDOKÁŽU PREKRYŤ HORU ZLYHANÍ PREDOŠLEJ VLÁDY

Robert Kaliňák, minister obrany: Keď boli členovia dnešnej opozície vo vláde, tak pokazili všetko čoho sa chytili. Keď odovzdali naše systémy protivzdušnej obrany, svojou nezodpovednou servilnosťou doslova ohrozili obranyschopnosť republiky a bezpečnosť Slovákov.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 07.03.2024

Pred niekoľkými dňami premiér Robert Fico avizoval, že sa zo Slovenska stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany. Naše územie tak zostane prakticky nechránené. Na sociálnej sieti sa k tomu vyjadril aj minister obrany Robert Kaliňák:

O bujnej predstavivosti poslancov SAS niet pochýb, ale strana, ktorej jediný prínos do slovenskej politiky sú rozprávky na úrovni Andersena, nemá právo sa nazývať stranou odborníkov. Keď boli členovia dnešnej opozície vo vláde, tak pokazili všetko čoho sa chytili. Keď odovzdali naše systémy protivzdušnej obrany, svojou nezodpovednou servilnosťou doslova ohrozili obranyschopnosť republiky a bezpečnosť Slovákov.

Vtedajší minister sa všade pýšil tým, že po darovaní S-300 na Ukrajinu, vyrokoval pre Slovensko ochranu vzdušného priestoru spojeneckými Patriotmi, až kým nezískame plnohodnotnú náhradu. Realita bola však iná. Postupne spojenci svoje systémy zo Slovenska stiahli a ukázalo sa, že vyjadrenia bývalej koalície boli čisté lži.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.