KALIŇÁK: OPOZÍCII CHÝBA SCHOPNOSŤ PRIZNAŤ SI CHYBU

Podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka chýba opozícii „schopnosť priznať si chybu a ospravedlniť sa“. Ohradil sa voči slovám lídra eurokandidátky PS, bývalého premiéra Ľudovíta Ódora, že Smer chce zaviesť diktatúru. Podľa Kaliňáka bola diktatúra v časoch pandémie, keď sa vypínali médiá, ktoré boli nepohodlné, keď sa nepripúšťali iné názory ani od odborníkov.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 03.06.2024

Vicepremiér Robert Kaliňák na tlačovej konferencii reagoval na vyhlásenia opozičnej strany Progresívne Slovensko, podľa ktorého Smer zneužíva atentát z 15. mája na premiéra Roberta Fica, píše portál Pluska.sk. „Keby som chcel zneužívať atentát na politické ciele, konal by som tak, ako konala opozícia v roku 2018. Volal by som po odstúpení tých, ktorí burcovali emócie,“ pokračoval Kaliňák.

Podľa neho by mohli žiadať odstúpenie predsedu progresívcov Michala Šimečku. „Dnes opäť začali burcovať a strašiť ľudí,“ povedal s pripomienkou na parlamentné či prezidentské voľby. Kaliňák tvrdí, že „vďaka Smeru sme naintegrovanejšou krajinou“. Za dôkaz považuje vstup do schengenského priestoru či zavedenie eura.

Odmieta obvinenia, že Smer „ťahá Slovensko z Európskej únie“. Ohradil sa voči slovám lídra eurokandidátky PS, bývalého premiéra Ľudovíta Ódora, že Smer chce zaviesť diktatúru. Podľa Kaliňáka bola diktatúra v časoch pandémie, keď sa vypínali médiá, ktoré boli nepohodlné, keď sa nepripúšťali iné názory ani od odborníkov. Vyzval aj opozíciu, aby „prestala so strašením“.

„Ešte sa nič nestalo a už ľudí strašíme,“ podotkol Kaliňák. Podľa neho chýba aj opozícii „schopnosť si priznať chybu a ospravedlniť sa“. Poznamenal, že aj on má „krátku zápalnú šnúru“, ale priznal si to a bude robiť všetko pre to, aby sa to neopakovalo. Potom sa Kaliňák vrátil k zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry. Ten podľa neho porušoval ľudské práva, čo dokazujú nielen rozhodnutia Ústavného súdu, ale aj medzinárodných súdov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.