KDH ODMIETLO DISKUTOVAŤ NA TA3 S PELLEGRINIM

Ako uviedol predseda KDH Milan Majerský, nerozumie, prečo by mal byť ako nekandidát v debate s prezidentským kandidátom on, a nie ďalší relevantný kandidát na prezidenta.

Foto SITA/JANA birošová
Dátum 16.03.2024

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa odmieta zúčastniť debaty TA3 s predsedom parlamentu a kandidátom na prezidenta Petrom Pellegrinim. Ako uviedol predseda KDH Milan Majerský, nerozumie, prečo by mal byť ako nekandidát v debate s prezidentským kandidátom on, a nie ďalší relevantný kandidát na prezidenta.

Poslankyňa Martina Holečková (KDH) si myslí, že občania by mali spoznať postoje prezidentských kandidátov prostredníctvom ich vzájomných diskusií. Tým sa podľa nej Pellegrini aktuálne vyhýba. „Priestor v televíznej debate by mal dostať relevantný kandidát na prezidenta a nepokladám za vhodné, aby som sa ako zástupkyňa KDH stretla s prezidentským kandidátom v nedeľnej debate televízie TA3. Naopak, rada by som svoje miesto prenechala relevantným kandidátom a umožnila tak divákom zhliadnuť historicky prvý stret hlavných dvoch prezidentských kandidátov,” priblížila Holečková. Kresťanským demokratom je súčasne ľúto, že o svojej neúčasti neinformovali skôr, no v čase potvrdzovania relácie očakávali, že sa uskutoční aj prezidentská debata so všetkými kandidátmi na prezidenta. „To sa nestalo. Mediálny priestor pár dni pred akýmikoľvek voľbami by mal byť vyvážený a spravodlivo prerozdelený pre všetkých kandidátov,“ uzavrelo KDH.

Pôvodne mali v nedeľnej relácii televízie TA3 V politike diskutovať prezidentský kandidát, predseda Národnej rady SR a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini a predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková. Po odmietnutí KDH zúčastniť sa debaty s kandidátom na prezidenta Petrom Pellegrinim sa v dueli stretnú minister práce, soc. vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) a Martina Holečková.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.